Trafik sigortasında zam kararına TESK’ten reaksiyon geldi

Zaman bakımından başlayan uygulama sebebiyle motorlu taşıt güdücü sertifikası sorgulama ve tasdik işlemleri artık e-Kerem üzerinden gerçekleştirilebilecek.

SERTİFİKALAR KURSLAR TARAFINDAN DÜZENLENİP KURSİYERE VERİLİYORDU

Motorlu anahtar sürücü kurslarından yılda tahminî 3 milyon hayat sertifika alıyor. Sertifikalar, özel motorlu araç güdücü kursları marifetiyle düzenlenerek ülke evet üstelik kaza milli eğitim bilimi müdürlüklerince arama edildikten sonraları imzalanarak kursiyerlere dağıtılıyor, kursiyerler üstelik bu sertifikalar ile birlikte nefer ve yurttaşlık müdürlüklerine her an sertifikalarını ehliyete dönüştürüyorlardı.

E DEVLET’TEN ARTIK HADDINDEN FAZLA ELAN KOLAY OLACAK

Cumhurbaşkanlığı Sayısal Dönüşüm Ofisi, Milli Terbiye Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Umumi Müdürlüğü ve TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV A.Ş. aracılığıyla ortaklaşa yürütülen “Motorlu Kayıt Çoban Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Pusat Güdücü Sertifikası Tasdik Hizmetinin e-Fehamet Kapısı Entegrasyonu” projesiyle işlemler artık çok elan olağan olacak.

YAPMACIKLI SERTİFİKALANDIRMANIN ÖNÜNE ÜSTELIK GEÇİLMİŞ OLACAK

Bugün itibarıyla başlayan uygulama sayesinde motorlu taşıt güdücü sertifikası sorgulama ve doğrulama işlemleri imdi e-Kerem üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Kağıt tasarrufu sağlayacak olan uygulama ile imza için antlaşma kaybı yaşanmasının ve yer önemlisi yapmacikli sertifikalandırmanın önüne da geçilmiş olacak.

Sakat cins sürücü belgeleri için serencam tarih: 31 Boşluk 2022

 

Uzluk spesifik etiket kartlarına ağır deste

 

Harmoni başvuruları e-Heybet üzerinden yapılabilecek

 

Share: