Trakya Üniversitesinde “Dermokozmetik Zirvesi” düzenlendi

Trakya Üniversitesi (TÜ) familya sahipliğinde “Dermokozmetik Zirvesi” gerçekleştirildi.

TÜ Eczacılık Öğrencileri Birliğince “Edirne kırmızısı” temasıyla Balkan Kongre Merkezi’nde planlı kongrede, dermokozmetik alanındaki çalışmalar ele alındı.

TÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Şeren, açılış programında yaptığı konuşmada, kozmetik ürünlerin toplumun tamam kesimlerine hitap ettiğini söyledi.

Bu ürünlerin çevrim geçtikçe değişik kategorilerde ferah kullanım alanı bulduğunu belirten Prof. Dr. Şeren, şunları kaydetti:

“Dermokozmetik mahsulat deri, saç ve cisim bakımı için mergup, reçete üretim tekniğinin kullanılmasıyla geliştirilen ve üretilen ürünlerdir. Bu mahsulat dermatolojik klinik testlerden geçmişlerdir. Ancak burada sunu muhteşem nokta teknolojinin çıktı balaban tıpkısı bir lahzada ilerlediği günümüzde, kullanılan tekniklerin elan hassas ve mahdut ulaşılabilir olduğu tıpkı dönemde tamam kozmetik ürünlerin üretiminde standardizasyonun sağlanmasıdır.”

TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Yengi ise bilimsel ve inovatif yönü erdemli aynı programın gerçekleştirildiğini ifade etti.

Programın bölüm temsilcileri ve akademisyenleri buluşturduğunu dile getiren Galibiyet, etkinliğe yardım sağlayıcı öğrenci ve akademisyenlere teşekkür etti.

TÜ Eczacılık Öğrencileri Birliği Başkanı Bengi Ecehan Meccanen birlikte ansambl adına degaje katılımlı bilimsel tıpkı etkinlik gerçekleştirmenin huzurunu yaşadıklarını belirtti.

Share: