Tunceli’de köpeklerden kaçan keder keçisi yapı bahçesine sığındı

Tunceli’de köpeklerden kaçan kötü keçisi bina bahçesine sığındı

TUNCELİ Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde akşam saatlerinde köpeklerin saldırısına uğrayan ızdırap keçisi aynı binanın bahçesine sığındı.

Fenomen, Çemişgezek ilçesi 3. Adım TOKİ konutlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, köpeklerin saldırısına uğrayan aynı ateş keçisi binanın bahçesine sığındı. Köpeklerin pahal havlaması sonucu hariç bakan Ersoy Aksakal, keçinin köşeye sıkıştığını gördü. Evden getirdiği elma ve armutları köpeklere atarak uzaklaştıran Ermiş, ardından 112’yi arayarak durumu bildirdi. Keçi, ekiplerin müdahalesi ile tabii ortamına salındı.

Olayı anlatan Ersoy Aksakal, “Tün köpeklerin havlaması ile camdan hariç baktım. O esnada köpekleri bir şeyi sıkıştırmıştı. Izdırap keçisi olduğunu ayırt ettim. Köpekler gitmedi. Ben evde bulunan elma ve armutları kaçması üzere köpeklere attım. Dokunaklı keçisinin apartman boşluğuna girmesi ayrı ayrı tıpkısı ruh. Imdi evimize kadar geldiler. Bunları dulda iyicene bir öz. Henüz bilahare 112’yi aradım. Ekipler geldi ve yardımcı oldular. Keçiyi kurtardık” dedi.

Share: