Oyuncaklarını, kumbarasını ve harçlıklarını depremzede çocuklara verdi

Oyuncaklarını, kumbarasını ve harçlıklarını depremzede çocuklara verdi

ORDU – Ordu’nun Ünye ilçesinde zinde 8 yaşındaki Taha Şipşak, oyuncaklarını, kumbarasını ve harçlıklarını depremzede çocuklara gönderdi.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından depremzedelere müzaheret gönderilmeye bitmeme edilirken, Ünye Cumhuriyet Altını İlkokulu öğrencisi Taha Serian, babasının da desteğiyle kumbarasındaki paraları, harçlıklarını ve oyuncaklarını deprem bölgesindeki yaşıtlarına gönderdi. Kenar uğrunda kaldırımda mevcut bank üstünde ufak sergilik açarak vatandaşlara oyuncak satarak depremzede çocuklara destek çıkmak isteyen Taha Alelacele, çevredekilerin dahi takdirini topladı. Güdük sürede oyuncaklarını alan vatandaşlar ise Taha’nın bu hareketine cebin oyuncaklara aşkın parayla bindi imdi.

“Beni gören tümce oyuncaklarımı aldı”

Yaya Kaldırımı üzerinde açtığı sergilik sonrası oyuncaklarını alan vatandaşların çok dünyalık vererek bindi çıktığını belirten 8 yaşındaki Taha Hızla, “Ego depremzede kardeşlerime bayağı üzüldüm. Anne ve babalarını kaybettiler. Kimileri ise canlarını kaybetti. Buradan kazandığım parayı, kumbaramı, babamın verdiği harçlıklarımı alarak depremzede kardeşlerime göndereceğim. Babam geçmiş eş yapabilir bindi çıkabilirsin dedi. Bende evimizin karşısındaki kaldırımda bankın üstünde oyuncaklarımı koyarak yazdığım yazıyla kıymak istedim. Beni gören dizge hevesleniyor. Ayrıca dünyalık verdikten sonra dünyalık üstü kabul etmek istemiyorlar” dedi.

“Mutluluk adına haddinden fazla üzgünüz”

Devlet olarak çokça üzgün olduklarını ve çocuğuna bindi çıktığını belirten ata Deniz Müstacelen ise, “Depremin geçmiş gününden itibaren büyüklük namına hepimiz haddinden fazla üzgünüz. Orada yaşananları televizyonlardan gördüğümüz büyüklüğünde hissedebiliyoruz. Elimizden geldiğince maddi ve manevi rastgele tür desteği veriyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Taha bana ata oradaki çocuklara elbette havari olabiliriz diye sordu. Kul kumbaranı verebilirsin dedim. Çekmece oyuncaklarını kıymak istedi ve köle ona bankın üzerinde bir tezgah kurabileceğimizi söyledim. Sabahleyin erkenden kalkarak oyuncaklarını banka dizdi ve satmaya başladı. Onu izliyor ve izleme ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Satılan oyuncakların parası ise cet Deniz Çabukça vasıtasıyla AFAD yerine gönderildi.

Share: