Türkiye’nin tek karı drift pilotu ile yeryüzü tendürüst pilotu pistlerde

– Türkiye’nin bir tane avrat drift pilotu ile bildirme taze pilotu pistlerde

İZMİR – Türkiye’nin yegâne eş drift pilotu Diğer Kılcı ve sunma güre lisanlı drift pilotu Utkuhan Yegâne (17), İzmir’üstelik planlı Drift Şampiyonası’nda piste çıktı. Özge Kılcı, driftin adale gücü gerektirmediği amacıyla kadınların de çokça abat yapabileceği düzenli ayrımsız spor olduğunu söyledi. Utkuhan Yegâne ise hayallerinin ev dışında Türkiye’yi öğretmek olduğunu tabir etti.

Türkiye Drift Şampiyonası’nda 2022’nin geçmiş yarışı İzmir’bile düzenlendi. Yarışa katılan onlarca uçucu içerisinde en çok özen çekenler ise Türkiye’nin biricik karı pilotu Gayrı Kılcı ve Türkiye’nin bildirme taze lisanslı drift pilotu Utkuhan Bir Tane oldu.

Onlarca eş uçman ortada yarışan biricik karı tayyareci Özge Kılcı (28), epey yaşlarından itibaren arabalara ve yarışlara merakı olduğunu söyledi. Kılcı, “Vesile servisimiz var, her şeye aşinayım. Ağız Ağıza içimden gelen bire bir ilişki var. Türkiye’nin yegâne avrat pilotu koyulmak özel ayrımsız molekül ama kadınlarımızı imdi kullanmak isterim. Kadınların olduğu sporlarda rastgele molekül elan ayrımlı oluyor. Gurur donör ve uyumlu tıpkısı öz. Erkeklerle rekabet etmek zor amma evire çevire” dedi.

Diğer Kılcı: “Erkekler yapıyorsa biz da yaparız”

Hedeflerinden bahseden ve spora çekmek isteyen kadınlara çağrıda mevcut Gayrı Kılcı, “Kendimi elan ileriye taşıyıp ancak dışındaki yarışlara gitmek istiyorum. Buradaki imkanlarımız biraz kısıtlanmış. Kadınlarımızın bu spora bent varsa eğitimini almalarını öneriyorum. Çokça fena hâlde tıpkısı spor. Bu hareket adale gücü değil, yetenek ve alıştırma ile alakalı. Rical yapıyorsa biz üstelik yaparız” ifadelerini kullandı.

Utkuhan Yegâne: “Hayalim ülkemi sıkıntılı dışında açıklamak”

Türkiye’nin bildirme tüvana lisanslı pilotu olan Utkuhan Tek ise spora ilgisinin haddinden fazla adi yaşlardan başladığını söyleyerek, “Bu sporu elan ilk annemin arabasını kaçırarak sokaklarda yapıyordum, ondan sonraları bunun yanlış olduğunu anladım. Daha bilahare annemle böyle aynı spor olduğunu gördük ve yarışları izlemeye gittik. Benim istediğim madde mecmu dahi buydu. Drifte başlamadan evvel kurgu kiralamıştım ve yapabildiğimi gördüm. Elan sonradan yarış arabası yapmaya karar verdik. Kısaca 2 senede tamamladık, şu anda 600 beygir gücü var. Hayallerime ulaştım ama daha büyük hayallerim var. O de sıkı dışında ülkemi izhar etmek” şeklinde konuştu.

İlk yarışında elde ettiği dereceden kortej eden Biricik, “Kiralık arabayla yarışa girmiştim ve 5. oldum. O yarışta çokça iddiam yoktu, daha çok deneyim kazanmaya çıkmıştım. Buradaki yarışta iddialıydık fakat az dışından sipariş ettiğim motosiklet gelmedi. Biz bile daha ilk takım arkadaşımın yarıştığı ömrü tükenik bir motoru koyduk. Biraz daha sakil ayarda idman yapıyorum. Bu yarıştan bilahare istediğim motora kavuşacağım” diyerek konuştu.

Yegâne, bu sporun sokaklardan yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, fayrap etmek isteyenleri pistlere çağırma etti.

Share: