Twitter çalışanlarının Musk’ın tahrip kararıyla ilişkin konuşması yasak

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasını geçenlerde feshetmişti. Musk’ın bu isteği üstüne Twitter, CEO’yu sav etmeye hazırlandığını açıkladı.

Tech Times’taki habere göre Twitter, bu süreçte çalışanlarına Musk üzerine içtimai iletişim araçları paylaşımı yapmamaları talimatını verdi.

‘HERHANGİ BİR YORUMDAN KAÇINMALISINIZ’

KUL’nin teknoloji marifet zehir The Verge, Twitter genel danışmanı Sean Edgett’in Twitter personeline konuyla müntesip mülahaza gönderdiğini kanıt etti. The Verge; Sean Edgett’ın notunda, “Bunun devam eden kanuni bire bir mesele olduğu göz önüne alınmalı ve bileşke ya birlikte terk ile alakadar seçme değerlendirme yapmaktan kaçınmalısınız” ifadelerinin düzlük aldığını belirtti.

Sean Edgett, “İmkan olduğunda sizlerle bilgelik paylaşmaya devam edeceğiz, fakat bu arada paylaşabileceğimiz şeyler üstüne çok ilişkin olacağımızı lütfen bilin” diye konuştu. Edgett notunda ayrıca, “Bunun belirsiz ayrımsız proses olduğunu biliyorum; gösterdiğiniz sabır ve bitmeme fail bağlılığınız üzere teşekkürname ederiz” dedi.

HANGI OLMUŞTU?

Elon Musk’ın avukatları, BENDE Taşınır Kıymetler Borsası Komisyonu’na, Musk’ın 44 bilyon dolarlık anlaşmayı cılk etmek amacıyla cereyan ettiğini ve Twitter’ın muhassala anlaşmasının “ani fazla hükmü dürüst şekilde ihlal ettiğini” ifade etmişti.

Twitter, Musk için yasal prosedür başlatıyor

 

Musk, Twitter anlaşmasını feshetti

 

Share: