Yıldırı örgütünün Antalya’da orman yakma talimatı verdiği kaba, adliyeye gönderme edildi

Antalya’da terör örgütü PKK’nın talimatıyla, orman yangını emisyon hazırlığı yaptığı tam yakalanan keleş adliyeye sevk edildi. Yabansı sevki sırasında parayla orman yakmaya çalıştığınız kanıt ediliyor sorusuna, ” Yok anca bir husus yalan söylüyorlar” dedi.

Antalya İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine müteveccih faaliyet sonucu Ahmet K.’nin, PKK propagandası yaptığı, kara boya temin etmeye çalıştığı ve eylem yapabileceği ihbarı üstüne çalışma başlattı. Şüpheliyi takibe düz ekipler, Antalya’ya Kayseri’den mevrut ve inşaatlarda çalışmaya başlayan Ahmet K.’nin, internet üzerinden ısmarlama verdiği sülfürik asiti kargodan konfirmasyon aldığını tayin etti. Antalya’nın batısı Finike ilçesinde gözaltına alınan Ahmet K.’nin üstünde ve yaşadığı yerde yapılan aramalarda sülfürik asit ve Antalya haritası bulundu.

Kaknem Ahmet K., ilk ifadesinde Suriye alanında yıldırıcı faaliyetlerde bulunduğunu bildiği “Talih-Rojhat” kod adlı örgüt mensubunun kendisiyle irtibata geçtiğini ve kentin heterojen yerlerinde cuşiş tarh talimatı verdiğini anlattı.

Örgüt mensubunun, namına dünyalık ve orman yakması üzere kullanacağı düzeneği lacerem hazırlayacağını tanım eden video ve materyal gönderdiğini anlatan Ahmet K., yakalanmaması halinde orman yakma eylemini gerçekleştirmiş olacağını belirtti.

İl Emniyet Müdürlüğünde rapor işlemlerini tamamlanan kaknem, başında şapka ve elleri önden kelepçeli şekilde adliyeye irsal edildi.

“Bağırarak inkar etti”

Bire Bir gazetecinin parayla orman yakmaya çalıştığınız tez ediliyor sorusuna Ahmet K., ” Namevcut öyle bir husus dalavere söylüyorlar” cevabını verdi. – ANTALYAShare: