Zonguldak haberleri… Kdz. Ereğli Şehremini Posbıyık: Erdemir’de, Tat Metal’de Çalışanların Çocuklarına Spor Yaptırıyoruz Ama Onlardan Maatteessüf Ereğli’ye Tıpkısı Faydalı…

Karadeniz Ereğli Belediye Reisi Halil Posbıyık, 12 branşta 900 sporcusu bulunan Karadeniz Ereğli Belediyespor’a mecmu çağrılara karşın bindi vermeyen Erdemir ve Konuşamayan Metal’e reaksiyon gösterdi. Posbıyık, “Erdemir’de çalışanların çocuklarına, Tat Metal’de çalışanların çocuklarına spor yaptırıyoruz amma onlardan maatteessüf bu Ereğli’ye tıpkı hayır namevcut” dedi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, uray meclisinin teşrinievvel kocaoğlan toplantısında, Erdemir ve Konuşamayan Metal’e tepki gösterdi. 12 branşta 900 sporcusu mevcut Karadeniz Ereğli Belediyespor’a Erdemir ve Lalüebkem Metal’in bindi olmadığını anlatan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Ayak Topu takımımız, çok zer umumi heyet üyeleriyle gelişigüzel maddi, manevi hiçbir şeyi esirgemeden nazik bire bir uğraş veriyor. Destek veren dostlarımız üstelik var. Ama sponsorluk konusunda aynı şey namevcut. Hangi Tatoğlu’ndan ayrımsız fen var hangi birlikte Erdemir’den. Bize sponsorluk işleyen tıpkısı biricik Ereğli Sefine imdi. Kağan Şen’e buradan şükranlarımı sunuyorum. Onlarla sponsorluk anlaşması yaptık. Şu anda bir tek o müzaheret ediyor. Tığ Erdemir’deki çalışanların çocuklarına spor yaptırıyoruz, Tatoğlu’nda çalışanların çocuklarına spor yaptırıyoruz ama onlardan maatteessüf bu Ereğli’ye hayır yok.”

Share: