1 Milyon İstihdam Projesi En İyi Proje ödülü aldı

TEGEP Derneği eliyle düzenlenen 2022 yılı Öğrenme ve Hisse Senedi Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye’nin saygın şirketlerinin herhangi bir yıl şişman ve etkin projeleriyle namzet olduğu bağış programı bu sene 13 farklı kategoride gerçekleştirildi.

TEGEP Öğrenme ve Hisse Senedi Ödülleri finalinde “Gençlerin İş Hayatına Katılımını ve Gelişimini Destekleyen Hareket Programı” kategorisinde yarışan Hazne ve Maliye Bakanlığı sahipliğindeki “1 Milyon İstihdam Projesi” yılın “Yer İyi Projesi” ödülünü kazandı.

“1 Milyon İstihdam Projesi, yoluna bu ödülle elan kıpırdak devam edecek”

Ödülü Hazne ve Maliye Bakanlığı hesabına kayran Vukuf Teknolojileri Genel Müdürü Cebrail Begayet, törende yaptığı konuşmada, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu ödülü kazandığımız için bahtiyar ve gururluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Milli Uygulayım Bilimi Hamlesi vizyonuyla başlattığımız 1 Milyon İstihdam Projesi’nde haddinden fazla öğün aldık. 900 binden çok adaya vasıl projemizde sayısı seçkin güzeşte çağ kalan 170’ten aşkın çalıştıran şirketimizle istihdam sayısını artırıyoruz. 6 alanda 25 gestalt üzere 100 bin dakikadan fazla sürekli 200’den çok olan eğitim içeriğimizi güncelleyerek artırıyoruz. Türkiye’nin bilgi teknolojileri alanına özel evvel ve bir tane eğitim bilimi ve istihdam platformu 1 Milyon İstihdam Projesi, için bu ödülle henüz güçlü bitmeme edecek ve henüz büyük başarılara imza atarak hedefine ulaşacaktır.”

Proje 2020’de başlamıştı

1 Milyon İstihdam Projesi (1 Milyon Yazılımcı Projesi), Hazne ve Maliye Bakanlığı sahipliğinde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve çağrılarıyla Nisan 2020’de başlatılmıştı.

Proje kapsamında bilgi teknolojileri alanında kariyer sahibi tevessül etmek isteyen vatandaşların saf geçmişlerini oluşturması ve personel arayan şirketlerin hisse senedi ilanı yayınlaması üzere “1 Milyon İstihdam” sistemi geliştirilerek kullanıma alınmıştı.

Sonuç dönemde projenin yaygınlaşması için farklı amme kurumları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı aksiyon birlikleriyle gündeme gelen projenin hedefi Cumhuriyetin 100. yılında 1 milyon genci vukuf teknolojileri alanında istihdama amade ağıl yayımlamak şeklinde duyurulmuştu.

Adayların ve işverenlerin ücretsiz ve koşulsuz namına kaydolarak yararlanabildiği proje sistemine ve web sitesine https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Icra Vekili Nebati’den 1 Milyon İstihdam Projesi’ne ait açıklama

BTK’dan öğrencilere 4 ikaz: Adresinizi içtimai medyada paylaşmayın

BTK, Türk Telekom hisselerinin Türkiye Sağlık Fonu’na devrine izin verdi

 

Share: