29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları

Niğde ve Yozgat’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi, Hatay Yüksekokul Orkestrası konser verdi.

Niğde Valiliğince cumhuriyetin ilanının 99’uncu yılı dolayısıyla tıpkısı otelde kabul resmi verildi, arkası sıra binlerce sevimli, Argıt kavşağında toplandı.

Burada vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla marşlar söyleyerek Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Vali Mustafa Çalıştırıcı, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde dillere kabile bire bir yengi kazandığını ve bu zaferi cumhuriyetle taçlandırdığını söyledi.

Kendilerine düşen görevin cumhuriyeti görmek, onun kazanımlarını keyiflendirmek olduğunu belirten Belletici, “Irtibat ve kardeşlik içerisinde kuma değerlerimizi etrafında kenetlenerek önümüzdeki günlerde Türkiyemizi Türkiye yüzyılı yapacağız. Geleceğimizi Türkiye yüzyılı yapacağız. Cenabıhak bu devletin mutlu devletin çatısı altında, balaban bayrağımızın altında birçok bin yıllar devletimizin kuruluşunu kutlamayı talih etsin.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir birlikte cumhuriyetin 99’uncu yaşını kutlayarak, “Bugün cumhuriyetin 99’uncu yılını kutluyoruz amma inşallah kader olacak bininci yılı kutlanacak ve sürgit cumhuriyet altını var olacak. O da bu nesiller yardımıyla ve sizler yardımıyla olacak.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Hatay Akademi Orkestrası dinleti verdi.

Share: