Niğde ve Yozgat’ta 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Niğde ve Yozgat’ta 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları kapsamında askı alayı düzenlendi.

Niğde Valiliğince Cumhuriyetin ilanının 99’uncu yılı dolayısıyla ayrımsız otelde kabul töreni verildi, peşi sıra binlerce dirilik, Argıt kavşağında toplandı.

Burada vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla marşlar söyleyerek Cumhuriyet Altını Meydanı’na yürüdü.

Vali Mustafa Antrenör, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde dillere destan tıpkı utku kazandığını ve bu zaferi cumhuriyetle taçlandırdığını söyledi.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir üstelik Cumhuriyetin 99’uncu yaşını kutlayarak, “İnşallah nasip olacak bininci yılı kutlanacak ve ilelebet cumhuriyet var olacak. O dahi bu nesiller yardımıyla ve sizler yardımıyla olacak.” dedi.

Konuşmaların ardından Hatay Akademi Orkestrası konser verdi.

-Yozgat

Yozgat’ta 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen askı alayı yürüyüşü, Cumhuriyet Altını Meydanı’ndan başladı Kentpark’ta sona erdi.

Yürüyüşün arkası sıra Yozgat Valiliğince Cumhuriyet Bayramı zımnında Vilayet Dinlenmelik Salonu’nda resepsiyon verildi.

Cumhuriyetin 99’uncu yılı pastasını kesen Vali Nurlu Polat, 99’uncu yılı gururla, coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Polat, “Kurtuluş mücadelesinin kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk özellikle koyulmak amacıyla birlik ecdadımızı, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmetle minnetle nazikâne anıyorum.” dedi.

Share: