4 köpeğin saldırısına uğrayan Düş, pahal bakımda uyutuluyor

KONYA’nın Ereğli ilçesinde sokakta oynarken 4 sahipsiz köpeğinin saldırısına uğrayan Düş Adlı (8) korkulu yaralandı. Konya Kent Hastanesinde Yoğun Bakın Ünitesinde tedavisine devam edilen Imge’un babası Durmuş Ünlü, “Bu köpekler yalnız çocuklara, insanlara değil hayvanlarımıza de beis veriyor. Benim oğlum doğrusu alıngan bire bir bala. Eminim ki psikolojisi çokça dağ etkilendi. Ben köpeklerin videosunu çekmeye gittiğimde bana bile saldırdılar. Benim birlikte psikolojim etkilendi.” dedi.

Ereğli ilçesi Barbaros Mahallesi’nde 3 devir ilk, sokak üstünde oynayan ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi Umut Adlı, 4 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Çevresini saran köpeklerin beyninde mütezayit Düş’u komşuları kurtardı. İhbar üstüne gelen esenlik ekipleri vasıtasıyla ambulansla Ereğli Devlet Hastanesine götürülen Düş, burada yapılan önce müdahalenin ardından Konya Site Hastanesi’ne irsal edildi. Durumu aheste olan Imge’un tedavisi Kırıcı Bakım Ünitesinde sürdürülüyor.

‘OĞLUMU 3 GÜNDÜR GÖREMEDİM’Oğlunun uyutulduğunu söyleyen 4 çocuk babası Durmuş Adlı, “Olay 23 Ağustos Salı günü saat 11.00 civarlarında oluyor. Sokağa bala biricik başına balkon. O sırada köpekleri bilmiyoruz tabii. Köpekler oğlumu araya alıyor. Anlaşılan tıpkı patırtılı duyuluyor ama vatandaş görmüyor. Henüz sonra benzeri bitişik şüpheleniyor. bire bir bakıyor ki dört devam kapik bir tane çocuğa saldırıyor. Komşu dahi tek başına engelleme edemiyor, korkuyor. Oğlunu çağırıyor. Oğlu birlikte eline payanda alıp geliyor ve köpekleri kovuyor. Doktor ile bakir görüştük ayrımsız nebze henüz ongun gidiyor durumu. Ama kesme bire bir madde diyemeyiz, henüz yatacak dediler. Oğlum dokunaklı bakımda yattığı üzere göremedim. 3 gündür bekliyorum” dedi.    ‘HAYVAN DOSTU İNSANLARIZ’Baba Adlı, “Hayvan derneklerinden bize reaksiyon geliyor. Hayvan katletme üzere bir şeyler diyorlar. Tığ elhak hayvan dostuyuz. Biz hayvancılık yapıyoruz. Bu çocukta hayvanların zarfında doğdu. Hemen bu hayvanların toplanıp belli benzeri yerlerde bakılmasını istiyoruz. Yani biz bu hayvanların öldürülmesi taraftarı falan değiliz. Bu kimin göreviyse o adına getirmesi lazım. Köpeğim da var, kedim üstelik var, tavuğum da var. Yani biz elhak hayvanların içindeyiz.” diye konuştu.BAŞI YERSIZ KÖPEKLER HAYVANLARI ÖLDÜRMÜŞ

Köpeklerin takkadak insanlara değil hayvanlara de saldırdığını söyleyen cet Ünlü, “2-3 aktarılma ilk 300 metre ileride 4-5 koyunu henüz katil etmişler. Kurban Bayramı vaktiyle ise 2 buzağıyı üstelik öldürme etmişler. Köpekleri yorumlamak üzere video çekmeye gittim. Biraz köpeklere okşamak zorunda kaldım. Çünkü ispat etmem lazımdı. Arkamda 3-4 birey sağlamlaştırma olduğu amacıyla gittim. O videoyu çekerken köpekler bana dahi saldırdı, kendimi print kurtardım. Yani şu anda ruhsal olaraktan yıprandım. Yani çocuğun halini düşünemiyorum. 8 yaşındaki bir bala. Aynı dahi benim oğlum normalde çokça hassas.” ifadesini kullandı.Share: