Çıkmaz köpeklerinin saldırısına uğrayan bala pahal bakımda

Konya’nın Ereğli ilçesinde oyun ihanet etmek amacıyla arkadaşlarının yanına giden 8 yaşındaki Imge Adlı, sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan ve kısık bakımda tedavisi süren çocuğun babası Durmuş Adlı, “Dört şerha kapik saldırdığı için çocuğumun yukarıdan tırnağa gelişigüzel tarafı zaman içindeydi, haddinden fazla yarası vardı” dedi.

Olay, 23 Ağustos Salı haset öğle saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evlerinden çıkıp arkadaşlarının yanına revan ilkokul 3. dershane öğrencisi Düş Ünlü, 4 çıkmaz köpeğinin saldırısına uğradı. Umut Adlı’ye köpeklerin saldırdığını ayırt eden aynı eş oğluyla birlikte çocuğu kurtardı. Vücudunun bir nice yerinden köpekler vasıtasıyla ısırılan 8 yaşındaki Düş Adlı’ye önceki müdahale görüngü yeri mevsuk evi bulunan bire bir afiyet çalışanı aracılığıyla yapıldı. İhbar üzerine olay hesabına sevk edilen ambulansla Ereğli Büyüklük Hastanesine kaldırılan Düş Ünlü, buradaki müdahalenin arkası sıra Konya Kent Hastanesine irsal edildi.

“Çocuğum tepeden tırnağa seçme tarafı zaman içindeydi”

Alçak hizmet ünitesinde tedavisi bitmeme eden ve afiyet durumunun kısık olduğu öğrenilen 8 yaşındaki Rüya Adlı’nün babası Durmuş Ünlü, “Ego evde değildim, çalışıyordum. Eşim dahi tarlaya çıkmıştı yani çocuğun yanı sıra değildi. Evden bir tane başına çıkıntı, camiden mevrut orada gezinirken köpeklerin saldırısına maruz kalıyor. Biraz uğraşıyor yavru, bağırıyor. Oradaki komşunun benzeri tanesi sesini duyuyor geliyor, bakıyor. Benzeri hanımefendi geliyor 4 çıngı köpek olduğu amacıyla engelleme edemiyor tek başına, korkuyor oradan oğlunu çağırıyor. Oğlu gelip köpekleri uzaklaştırıyor. Cankurtaran aranıyor o tam orada yardım fail sevimli sağlıkçıymış, evinden serum getirip takıyor. Cankurtaran gelip hastaneye kaldırıyorlar ve bana bile malumat veriliyor. Acil girişinde dört sunum kapik saldırdığı için çocuğum yukarıdan tırnağa her tarafı dem içindeydi. Çok yarası vardı. Oradan dahi buraya irsal edildik, Konya Şehir Hastanesi’ne, 4 gündür üstelik burada yatıyoruz. Şu anda doktor ile görüştük önceki günlere göre ayrımsız nebze henüz dolgunca dedi. Pansuman yaparken tıpkı beş an görebilirsek göreceğiz. O günden bugüne daha görmedik çocuğumuzu” dedi.

“Hiçbir hayvana zarar vermedim bugüne kadar”

Hiçbir hayvana kötülük vermediğini anlatan ata Durmuş Ünlü, “Ben hayvancılık yaptığım için evimde kedim, köpeğim, kuşum değme şeyim var. Hiçbir hayvana kötülük vermedim bugüne büyüklüğünde, gelip bakabilirler. Bu çocuğum birlikte benim hayvanların ortamında günlük buzağıların sütünü emziriyor, yeri geliyor altını temizliyor. Yani andıran kendisi hayvanlara, tığ hayvan düşmanları değiliz. Hayvanları öldürülmesini bile istemiyoruz. Bizim tek isteğimiz hayvanların bire bir araya toplanıp bir şekilde barınaklarda bakılması. Psikolojisi şu anda elhak bozulmuştur o sadme geçiriyordur. Artık o sağlık durumu düzelecek ruh bilimsel desteği daha bilahare algı. Elbette o iyileştikten bilahare tığ önce ayrımsız ayağa kalksın, yanımıza gelsin. Ondan bilahare daha çok buradan mı devam edeceğiz, Ereğli’den mi bitmeme edeceğiz, ona o ant bakacağız” diye konuştu. – KONYA

Share: