Afyonkarahisar’dan bodur güdük

Afyonkarahisar Belediyesi, kenttin değişik noktalarında arık peyzaj çalışmalarına başladı.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamada, site genelinde su kaynaklarının verimli kullanılması için Afyonkarahisar – Konya esmer yolundaki refüje kuru peyzaj uygulaması yapıldığı belirtildi.

Kuru peyzaj uygulamasının cadde ve sokaklarda da yaygınlaştırılacağı aktarılan açıklamada, “Bu noktada yapılan kuru peyzaj uygulamasıyla beğenilen manzara kadar balaban oranda tasarruf üstelik sağlanacak. Aplikasyon şekillerinin tasarımını inceden inceye seçen ekiplerimiz, doğadan sabah yeli alarak çiçekten böceğe, yapraktan sergi motiflerine, geometrik desenlerden dünya sembollerine kadar görsel açıdan varlıklı ve yaratıcı ark peyzaj çalışmalarıyla şehrimize boyut katacak.”ifadesi düzlük aldı.

İscehisar Kaymakamı Kapar’ın veda ziyaretleri

İscehisar Kaymakamı Garaz Kapar, veda ziyaretlerinde bulunuyor.

Kapar, ziyaretlerle ait yaptığı açıklamada,”İscehisar insanı ve coğrafyasıyla mevki ekonomisine bunaltıcı katkıları var. Burada fariza yapmaktan âlem bahtiyar oldum. Elbette gelişler iyicene ayrılışlar hüzünlü. Bizlere buradaki çalışmalarımızda destek veren herkese teşekkürname ederim.”ifadesini kullandı.

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin bile Kapar’a kente hizmetlerinden dünya teşekkür belgesi arz ederek, kullanılmamış görevinde başarılar diledi.

Share: