Başbuğ Pekmezci ve Belediye Divan Üyelerinden gönül borcu ziyareti

Bayburt’un antagonist işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü zımnında Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve Şehremaneti Divan Üyeleri Türk Silahlı Kuvvetleri gözetiminde Garnizon Komutanı Topçu Albay Zekeriya Kele’a minnettarlık ziyaretinde bulundular.

Başkan Pekmezci Cumhuriyet Altını Caddesi’nde mevcut askeri gazinoda gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, “Zaman 21 Gücük Ay, Bayburt’umuzun halas haset. Bizler Bayburt Uray Meclisi namına Bayburt halkı yerine Türk Silahlı Kuvvetlerine sizin şahsınızda şükranlarımızı sunmaya geldik. Tığ budun kendisine bir ve bilcümle, el birliği içre ordumuz ile sunulan mücadeleyi unutmamış aynı neslin çocukları yerine sizin nezdinizde gönül borcu duyguları ile yoğun kendisine zaman buradayız. Size yeniden Türk Silahlı Kuvvetleri hesabına teşekkürlerimizi en ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Garnizon Komutanı Topçu Miralay Zekeriya Tosun ise, ziyaretlerinden ötürü Başbuğ Pekmezci’ye teşekkürname ederek, “Bizler üstelik Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugünkü temsilcileri kendisine sizleri ağırladığımız amacıyla mutluyuz. Bu makamlar gelip geçicidir ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet kalıcı kalacaktır. Bayburt kadar çokça kıymetli tıpkısı memleketin, Türk coğrafyasının kurtulmasında payımız olduğu amacıyla mutluyuz. Zaman milletimizin bağrından çıkıp bu topraklarda sizlere müstahak olmaya bitmeme ettiğimiz için saygınlık duyuyoruz. İnşallah aynı elan halas günlerini daim olmak yerinde kalmayız ve daha iyiye, daha güzele gitmeye bütün gelişigüzel bitmeme ederiz” dedi.

Ziyaret konuşmaların ardından foto çekimiyle sona erdi. – BAYBURT

Share: