Buz markajcı şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Buz tutan çavlan kartpostallık görüntüler oluşturdu

BAYBURT – Albeni sıcaklığının eksiklik 20 dereceye düştüğü Bayburt’ta ağız ağıza buz markajcı Sırakayalar Şelalesi, manzarasıyla adeta kartpostallık kaynak oluşturdu.

Bayburt’ta, Divanyolu Dağları ile Kırklar Bayır eteklerinden doğduktan sonradan Kopuz Deresi’nden kestirmece 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi buz tuttu.

Bayburt’ta sevimsiz havanın etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi, adeta buzdan “görsel şölen” sunuyor. Divanyolu Dağları ile Kırklar Tepe eteklerinden doğduktan sonradan Yaylalar köyündeki Komönü ve Başçayırlar mevkisinde toplanarak Kopuz Deresi üzerinden 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi, seçme mevsim ayrı güzelliğe bürüyor.

Karadeniz ile Gün Doğusu Küçük Asya bölgeleri beyninde, tarihi İpek Yolu güzergahındaki Bayburt’ta, huy turizmi açısından yörenin yüce mekanları arasında vadi düz çavlan, şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

İlkbahar ve edebiyat doğaseverleri, buz üzere suyu ve natürel güzellikleriyle ağırlayan Sırakayalar Şelalesi, şita mevsiminde ise yetişkin görselliğiyle ayn kamaştırıyor.

Yörede son günlerde etken olan kar yağışı ve sevimsiz havanın de etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi’nde oluşan ve boyları 15 metreyi aşan buz sarkıtları, seyrine doyumsuz görüntüler sunuyor.

Share: