Bilecik’te Şeyh Edebali Türbesi’ne revan yollar çalışma dolayısıyla vesile trafiğine kapatılacak

Bilecik’te, Şeyh Edebali Türbesi Yerleşkesine giden yolların belediye ekiplerince gerçekleştirilecek öğün yapım çalışmaları nedeniyle araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, belediye eliyle gerçekleştirilecek kapsamlı çalışmanın başlaması zımnında Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Devir Şeridi’ne giden yolların vasıta trafiğine kapatılacağı yaya geçişine ise izin verileceği belirtildi.

Açıklamada, belirtilen güzergahın açacak trafiği üzere tehlikesiz ve akla yatkın olmadığına aksan yapılarak, şunlar kaydedildi:

“Uray Başkanlığı tarafından 26 Ağustos Cuma günü itibariyle Şeyh Edebali Türbesi amacında kapsamlı sefer çalışması başlatılacaktır. İlimizde meydana mevrut taşkın yağış nedeniyle tamlanan güzergahta oluşan çukur alanların vesile trafiğini tehlikeye düşürmemesi için Bilecik Belediyesi yönü ile başka noktalardan, Şeyh Edebali Türbesine giden yollar komütatör trafiğine kapatılacaktır. Vatandaşlar ve ziyaretçiler Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Gün Şeridi’ne palyatif olarak ulaşabileceklerdir. Çalışmanın tamamlanması ile birlikte bahis konusu güzergah araç trafiğine açılacaktır.”

Share: