Bitlis’te sarıklı ve öğrenciler depremzedeler için soba üretti

Bitlis’in Tatvan ilçesinde patika lisesi hoca ve öğrencileri, Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden etkilenenler amacıyla soba üretti.

Milli Terbiye Bakanlığının talimatları üstüne, Tatvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Bölümü sarıklı ve öğrencileri, depremzedelerin ısınma ihtiyacının karşılanması üzere mücahede başlattı.

İl Milli Terbiye Müdürlüğü koordinesinde ölçülü çalışma kapsamında 4 günde tamamlanan 100 soba, deprem bölgesine varmak üzere hazırlandı.

Uyuşturucu teknolojisi öğretmeni Muhsin Bronz, ülkenin şişman tıpkısı facia yaşadığını ve yumruk tıpkısı dönemden geçtiklerini söyledi.

İnsanların yaralarının sarılması amacıyla herkesin seferber olduğunu aktaran Tunç, şöyle konuştu:

“Milletimize haddinden fazla geçmiş olsun. Zelzele bölgesine gönderilmesi üzere, soba üretmeye değişmeyen verdik. Bu konuda Bakanlığımızın üstelik talimatı var. Öğrencilerimizle çalışmalara başladık. Sağlıklı olsun esnaf arkadaşlarımız birlikte bize yardımcı oldu. Şimdiye kadar 100 soba ürettik. Şu zaman ayrımsız esnaf atölyesindeyiz. Okulumuzdaki atölyemizde dahi çalışmalar var. Elan acul istihsal açmak için tıpkısı anda burayı bile kullanıyoruz. Bu konuda bize bindi sağlayan esnaf kardeşlerimiz bize atölyelerini açtı. İlk etapta 100 soba ürettik ve gerekseme durumuna göre üretime bitmeme edeceğiz.” diye niteleyerek onuştu.

Share: