Boğulma ihbarı konusunda sahile gelen polisler üstelik keyiflerini bozamadı

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde bir kişinin boğulduğu ihbarı deniz polisini alarma geçirdi. Yapılan aramada bir ize rastlanmazken sahilde kâin ara sıra vatandaşlar, o anları pusula okuyarak ve yüzerek izledi.

Olay, mazi saat 16.00 sıralarında Konyaaltı Sahili’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, sahilde denize girip güneşlenen vatandaşlar, dubaların ilerisindeki benzeri kişinin müzaheret istediğini gördü. Benzeri süre sonradan şahsın kaybolduğunu gören vatandaşlar, durumu 112 Ivedi Davet Merkezine bildirdi. İhbarın peşi sıra bölgeye bahir polisi ve periferi düzenlilik ekipleri yönlendirildi. Bölgeye sürat teknesi ve bot ile mevrut ekipler, mufassal müddet incelemelerde bulundu. Görüngü namına gelen iki balık adam, su altında kontrol yaptı.

Polis ekipleri sıkça uyardı

İhbar üstüne polis ekipleri alarma geçerken, bazı vatandaşların o anları pusula okuyarak ve denizde yüzerek izlemesi dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan polis ekipleri, yasak olmasına rağmen dubaları güzeşte vatandaşları de sıkça uyardı.

“Suya batıp imdi, elini yukarı kaldırıyordu”

Yaşananları anlatan Merve Kır, “Biz burada yüzüyorduk. İleriye akla yatkın baktık, biricik kadın seslendi. Birisinin boğulduğunu söyledi. Biz dahi oraya baktık. biricik adamın kafası suya batıp çıktı, elini yukarı kaldırıyordu. inanmak için yukarıya çıktık. Adam elini sonuç defa kaldırıp suya battı. Aynı daha göremedik. Elan sonradan polise vukuf verdik” dedi.

Aramalardan son alınamayınca çalışmalara akıbet verildi. – ANTALYA

Share: