Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Konya’da spor diplomasisi alanında görüşmeler yaptı

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 9-18 Ağustos’ta Konya’da planlı 5. İslami El Birliği Oyunları’nda birçok ülkeden mevkidaşıyla görüşmeler gerçekleştirdiği bildirildi.

Cahillik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada, Kasapoğlu’nun Konya’da 56 ülkenin katıldığı organizasyonda tehlikeli aynı spor diplomasisi gerçekleştirdiği aktarılarak, şu ifadelere vadi verildi:

“Icra Vekili Kasapoğlu, 4 binden fazla sporcunun savaşım ettiği oyunlar süresince, ecnebi ülkelerin temsilcileriyle toyluk ve spor alanında yapılacak icraat ve iş birlikleri noktasında değişik temaslarda bulundu. Bakan Kasapoğlu oyunlar sürecinde; Özbekistan Spor Bakanı Adkham İkramov, Nijerya Toyluk ve Spor Bakanı Sunday Akın Dare, İran Spor ve Toyluk Bakanı Dr. Seyed Hamid Sajjadi, Müttehit Zenci Emirlikleri Terbiye Bakanı ve Spor Genel İdaresi Başkanı Dr. Ahmad bin Abdullah Humaid Belhoul Al Falasi, Çad Bilgisizlik, Spor ve Girişimciliği Ihya Bakanı Mahmoud Uca Seid, Malezya Cahillik ve Spor Bakanı Ahmad Faizal Bin Azumu, Kuveyt Müzakere, Kültür ve Toyluk İşleri Bakanı Abdulrahman Hıyanet-Mutairi, Azerbaycan Toyluk ve Spor Bakanı Farid Gayibov, Afrika Milli Olimpiyat Komiteleri Başkanı Mustapha Berraf, İİT Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha, Suudi Arabistan Spor Bakanı ve ISSF Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki Alfaisal bin Abdulaziz Aldatma Saud ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, ayrıca Konya 5.İslami El Birliği Oyunları’na katılan ülkelerin Milli Olimpiyat Komiteleri Temsilcileriyle dahi değişik görüşmelere imza attı. Görüşmelerde ülkeler arasında bilgisizlik ve spor zemininde yapılabilecek gelişim birlikleri gündeme gelirken tamlık mihman ülkelerin heyetleri, Konya’daki organizasyonun hangi kadar kudretli olduğunun altını çizdi.”Share: