Çanakkale’den trenle gönderilen konteynerler Gölbaşı’na ulaşıyor

Çanakkale’den trenle gönderilen 600 konteyner, peyderpey Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine geliyor.

Depremlerde Gölbaşı ilçesinde çok sayıda bina yıkılırken, ara sıra binalarda ise güç ve hafif hasarlar oluştu.

Evleri yıkılan vatandaşların arızi tahaffuz ihtiyacını durdurmak için ilçede çerge ve taşımalık kentler kuruluyor.

Bu kapsamda Çanakkale’den trenle gönderilen 600 konteynerden peyderpey ilçeye ulaşanlar, AFAD ekiplerince eksiklikleri giderildikten sonradan depremzedelere doğrulama ediliyor.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki çalışmaları koordine eden Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AA muhabirine, ilçede depremlerden sonradan katar raylarında eğilmelerin meydana geldiğini hatırlattı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına ait şişko buraj makineleriyle raylardaki tefrik ve bükülmelerin düzeltildiğini, Adana-Kahramanmaraş katar seferlerinin başladığını dile getiren Hatipoğlu, “Trenlerle Gölbaşı ilçemize arkalama malzemeleri getiriyoruz. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde elan önceden depremzedelerin kullandığı konteynerleri bölgemize getirttik. Bu şekilde onları temizleyerek, yine vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz.” diye konuştu.

“600’e yakın konteyner, trenle ilçemize mevrut olacak”

Hatipoğlu, trenle getirilen konteynerlerin bakım ve onarımını yaptıktan sonraları köylerde dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Konteynerleri köylerimize ulaştırmaya bitmeme ediyoruz. Bu kapsamda 600’e andıran taşımalık, trenle ilçemize mevrut olacak. Bunları hem köylerimizde hem birlikte gerekseme kâin alanlarda değerlendiriyoruz. Gayrı yandan taşımalık kent çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Esenler, Tokat ve Altınordu belediyelerinin de katkılarıyla hızlıca konteyner kentin inşasına bitmeme ettiklerini anlatan Hatipoğlu, “Mütenavip alanların bile enfrastrüktür çalışmaları yapılıyor. Farklı yandan yeniden rustik alanda üstelik çalışmalarımız devam ediyor. Mekân ve köylerimiz ile Gölbaşı’nda ve değişik bölgelerde, yer sarsıntısı yaralarını devletimiz nazik tıpkısı güçle saracaktır.” ifadesini kullandı.

Share: