Çocuğu kabilinden baktığı köpeğinin cesedini parçalanmış halde buldu, gerçeği öğrenince hüngür hüngür ağladı

Çankırı’üstelik etkili Hacı Ahmet Halis’ün çocuğu gibi baktığı köpeği, iddialara bakarak belediye personeli vasıtasıyla metal enjeksiyon ile bayıltıldıktan sonraları tıpkı pitbull cinsi kapik aracılığıyla boğularak öldürüldü. Temiz, köpeğini bayıltarak sokakta bıraktığı öne sürülen uray personeli ile üzerindeki koruma aksesuarlarını araklayan nüfus ve pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Çankırı’de yaşayan Hacı Ahmet Sili’ün 3 sene önce barınarak aldığı ve çocuğu kadar beslediği ‘K9 kırması’ cinsi köpeği “Boncuk” 5 Ağustos tarihinde evden kaçarak kayıplara karıştı. Günlerce köpeğini arayan Ahmet Halis, 10 Ağustos tarihinde Aksu Mahallesi’ndeki abes tıpkısı arazide köpeğini ölü tıpkı halde buldu. Köpeğinin üzerindeki siper göğüslüğünün olmadığını ve köpeğinin vücudunun parçalandığını gören Halis, durumu polis güçleri ekiplerine bildirdi. Baytar hekimle alay malay köpeğin bulunduğu alanda inceleme yapan Salt, vatandaşlardan köpeğinin Çankırı Belediyesi personeli vasıtasıyla esrar enjeksiyon ile bayıltıldıktan sonra bire bir kapik tarafından parçalandığını ve dulda gayeli taktığı göğüslüğün ise çalındığını öğrendi. Köpeğinin tıpkı eş vasıtasıyla yasaklı cins ayrımsız köpeğin saldırtılması sonrasında öldürüldüğünü tez fail Ahmet Salt, köpeği bayılttıktan bilahare sokakta bırakan uray personeli, siper göğüslüğünü düz kişi ve köpeğinin ölümüne faktör olduğu yasaklı temel köpeğin sahibi hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

“Barınak görevlisi araçtan iner inmez esrar tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonra arabasına binip idraksiz gidiyor”

Çevredeki vatandaşların köpeğinin belediye personeli aracılığıyla mızrap iğne ile bayıltıldığını gördüklerini söylediğini tabir eden Salt, köpeğinin saldırgan ayrımsız kapik olmadığını ve sahipli olduğunu gösteren aynı tasmasının olduğunu belirterek, “8 Ağustos pazartesi haset Boncuk isimlik K9 kırması köpeğim uray barınağı görevlisi tarafından eroin iğne ile bayıltılmış ve görüngü hesabına ayrılma edilmiş. Henüz bilahare bölgede bulunan sitenin tıpkı personeli marifetiyle baygın köpeğin üstüne usta köpeklere alın korumak amacıyla takılan yardımcı göğüslük ve dikenli tasması münfail. Akabinde üstelik üzerine usta yasaklı kapik, pitbull cinsi bire bir kapik eliyle komutla saldırtılarak, parçalanmasına sebebiyet verilmiştir. Olayın yeri Katarakt Mahallesi ile İlker Tuncay İlköğretim Ortaokulu beyninde oluyor. Şehir sakinleri marifetiyle tıpkısı grup köpek olduğu barınağa bildiriliyor ve melce yetkilisi, veteriner izinde olduğu halde köpekleri toplamak amacıyla veya köpekleri oradan çatlamak için geliyor. Başka köpekler kaçıyor, Boncuk aile köpeği olduğu ve insana alışkın kapik olduğu amacıyla kaçmıyor. Melce görevlisi araçtan iner inmez uyuşturucu tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonra arabasına binip izansız gidiyor. Daha sonradan 1 Ağustos’ta bana ihbar geldi. Ego köpeği 4-5 sıra kesintisiz demeden canımı hiçe farzımuhal eşim ile gelişigüzel aradım. Mevrut ihbar üstüne eşim veterinerle görüngü adına gidiyor. Görüngü yerinde yapılan incelemede veteriner köpeğin bayıltıldığını ve personelin götürmesi gerektiğini söylüyor. Bu köpeğin ahiret yolculuğu sebebi, elan bilahare pitbull cinsi agresif tıpkı köpek yoluyla Boncuk baygınken parçalatılmasından kaynaklanıyor. Bu şekilde cansız ve ikinci aktarılma ikinci dönem tekrar eşimle beraber, veteriner eşliğinde sitenin düzenlilik görevlisinin yanına gittiğimizde, memur ‘ben bunu kapik öldükten sonra aldım’ dedi. Ama göğüslük ve tasma üzerinde yapılan incelemede tıpkısı dem izine rastlamadık” dedi.

“Benim köpeğim düşünülerek öldürüldü”

Köpeğinin ölümüne etmen olan kişilerin cezalandırılması üzere sonuna büyüklüğünde uğraş vereceğini ifade fail Katışıksız, “Ben 10 gündür uyku uyumuyorum, kendimi parçalıyorum. Içtimai medyadan yırtıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bana diyorlar ki ‘bir kapik, yapma.’ Arkadaşlar, benim evladım bulunmayan, bu köpeği 2019’üstelik belediye barınağından sahiplendim. Aldım, evladım hesabına koydum. Ego oğlumu evde besliyorum, üç yılda 45 bin TL para harcadım. Bu çocukları haddinden fazla sever, benim elimde kayıtlarım var. Bu köpek banko birine saldırmaz ve ifadesinde melce görevlisi, ‘bana saldırdı. Ben vurdum’ diyor. Ama eksperyans tanıkları köpeğin kaçarken tabancayı gördüğünü, tüm kaçacakken vurduğunu söyledi. Köpeğin kalçasına vurması gerekirken beklenen göğsüne evet bile karnına vurmuş. İğnenin bağırsak organlarına battığını düşünüyoruz. 5 saniyelik gelişmemiş bire bir sürede bayıldığını duyduk. 15 dakikada bayılması lazım, benim köpeğim isteyerek öldürüldü. Çankırı Belediyesi melce görevlisi, şehir görevlisi ve yasaklı tıpkı köpeğin sahibi tutmak üzere üç yaşama kesinlikle benim köpeğimin katili. Bu katillerin banko elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Örnek dokuma etmesini istiyorum. Zira ben evladım hesabına koydum, Ben bu olayın sonuna kadar peşindeyim” diye konuştu. – ÇANKIRIShare: