Çorum’da bu kış 4 ilçe elan doğal gaz ile tanışacak

DÜRÜST Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, bu şita Bayat, Kargı, Laçin ve Uğurludağ’ın saf gaza kavuşacağını, 2023 yılında ise Ortaköy, Boğazkale, Aşdağul ve Düvenci’yi gaz ile buluşturacaklarını açıkladı.

SELIM Tümen İl Başkanı Ahlatcı, Çorumgaz’da iştirak yöneticileriyle bire bir araya geldi. Bayat, Kargı, Laçin ve Uğurludağ’da yapılacak gaz çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıyla ilgili tıpkısı açıklama eden İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “20 yıl önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde millete bakım yolunda çıktığımız yolculuğumuzda ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla emin adımlarla ilerliyoruz. İlçemize ayar katan projelerimize hep birlikte imza atmaya bitmeme ediyoruz. Bu şita inşallah Alaca, Dodurga, İskilip, Mecitözü, Oğuzlar, Osmancık ve Sungurlu ilçelerimizde olduğu kabilinden Günü Geçmiş, Kargı, Laçin ve Uğurludağ ilçelerimizi saf gazla buluşturuyoruz. Gönlü iyice hemşehrilerimiz isteyecek tığ de yapacağız. ‘Gelecek mi, gelmeyecek mi?’ diyerek boş konuşanların, manzara da edemeyecekleri hizmetleri 20 yıldır olduğu gibi tekrar SELIM Parti yerine tığ gerçekleştirmekteyiz” şeklinde konuştu.

İki kaza ve iki beldeye müjde

2023 yılında Ortaköy ve Boğazkale ilçeleri ile Aşdağul ve Düvenci beldelerini birlikte gaz ile buluşturacaklarını vurgulayan İl Başkanı Ahlatcı, “Bu hedefimize ulaştığımızda kül ilçeleriyle bu arada doğal gaz kullanan ilk yer olma özelliğine kavuşmuş olacaktır. Hemşehrilerimiz isteyecek bizler yapacağız. Çorum bağlanak içerisinde hep beraber olduğunda başaramayacağı ulaşamayacağı bire bir gelişim olmayacaktır. 2023 hedeflerine makul emniyetli adımlarla ilerliyor. İlçelerimize ayar katan projelere hep birlikte imza atmaya bitmeme ediyoruz” ifadelerini kullandı. – ÇORUM

Share: