Düzce Valiliğinden insanoğlu silahlı kavgaya ilişik izah

Düzce Valiliği, 1 kişinin öldüğü silahlı kavganın, Düzcespor- Amedspor karşılaması ve taraftarlarıyla ilgisinin olmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Düzcespor-Amedspor karşılaşması sonrası basına yansıyan olaylarla ilişik açıklama yapılması zarureti oluştuğu belirtildi.

Açıklamada, 3-4 yabanlık bire bir grubun kendi aralarında yavuklu münakaşanın ardından önce yarıdan sonra stattan ayrıldığı, Çay Mahallesi dere kenarında tıpkısı araya gelerek kavgaya bitmeme ettiklerinin tayin edildiği dökme açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kavga esnasında, silahla çığlık edilmesi sonucu C.A. (2004 Düzce tevellütlü) vurularak kaldırıldığı hastanede tamlık müdahalelere karşın kurtarılamamıştır. Emrihak eden şahsın Düzcespor-Amedspor maçına tek gelmediği, arkadaşlarının davetiyle parka gittiği anlaşılmıştır. Olayı gerçekleştiren şüphelinin, maktulün açıktan akrabası olan B.A. (1997 Düzce tevellütlü) olduğu anlaşılmıştır. Konunun, Düzcespor-Amedspor karşılaşması ve taraftarları ile müntesip olmadığı alınan ifadeler ve yapılan tahkikatta anlaşılmıştır.”

Şüphelilerin gözaltına alındığı tamlanan açıklamada, tahkikatın sürdüğü anlatım edildi.

Share: