EŞİNİN ÖLDÜRDÜĞÜ SONGÜL, ŞİDDET NEDENİYLE 2 ÖĞÜN BAĞAN YAPMIŞ

KIRKLARELİ’da hakkında tenkil kararı kâin eşi Zeynel Abidin Akbaş marifetiyle tabancayla başından vurularak öldürülen Songül Akbaş (44), memleketi Van’bile toprağa verildi. Kardeşi Abdullah Görer (34), ablasının 25 yıldır eşinin şiddetine maruz kaldığını ve 2 bebeğini üstelik bu sebeple düşürdüğünü söyledi.

Kırklareli’nde Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki tıpkısı apartmanın ikinci katında hayatiyetli Songül Deniz Kazı, 2 dönem önceki karşı uzaklaştırma kararı bulunan eşi Zeynel Abidin Deniz Kazı, eliyle tabancayla vuruldu. 4’ü erkek, 2 kız kalkmak üzere 6 çocuğu bulunan çiftin evinden mevrut silah seslerini duyanlar, durumu polise selen verdi. İtfaiyenin yardımıyla eve giren ekipler, Deniz Kazı’ı mutfakta esasen vurularak yaralanmış halde buldu. Görüngü takkadak lüp balkonundan atlayan kızları M.A.’ya ise apartmanın uğrunda önce müdahalesi yapıldı. Keyif ekiplerinin ilk müdahalesinin arkası sıra esas Songül Akbaş ve kızı Kırklareli Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Esas Deniz Kazı, buradaki tekmil müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken, vücudunda kırıkları olan kızı tedaviye alındı. Olayın arkası sıra bölgeden koşarak kaçmaya müteharrik Zeynel Abidin Deniz Kazı, polis ekiplerince yakalandı. Otopsisi tamamlanan Songül Akbaş’nın cenazesi ise geri Van’ın Erciş İlçesi Çimen Mahallesi’ndeki ailesine konfirmasyon edildi. Çimen Mahallesi’ne getirilen Akbaş’ın cenazesi, gözyaşlarıyla ocak mezarlığında toprağa verildi.

‘DEFALARCA MAHKAMEYE DÜŞTÜLER’

Çimen Mahallesi’nde dallı güllü ve inşaat işleri ile uğraşan Songül Akbaş’ın kardeşi Abdullah Görer, ablasının yaşadığı sıkıntıları anlattı. Ablasının 25 yıldır azap yaşadığını belirten Görer, Ablam, bu caninin işkenceleri ile yaşadı. Defalarca mahkemelere düştüler amma ocak büyükleri toplanıp ailesi dağılmasın diye barıştırdı. Tığ böylesine tıpkısı canilik yapacağını bilemedik. Ablam yeniden bu caninin işkenceleri sonucu henüz önceki 2 çocuğunu düşürdü ve bunlar şifahane kayıtlarında mevcuttur dedi.

‘BU CANİ BENİ ÖLDÜRECEK DEMİŞTİ’

Abdullah Görer, sonuç 3 aydır durumun ciddileştiğini ve ablasının kaçarak Tokat’a kardeşinin yanına sığındığını da belirterek, Ablam bize dedi kim, bu herif beni öldürecek. Bu yaşadığı azap karşısında Tokat’a kaçıp, kardeşimin evine sığındı. Ayrımsız süre sonradan evine dönünce kalpsiz kocası olaydan geçmiş takibe almış. Ablam bakkaldan aksata yaptıktan sonra takip yazar takiben eve gelerek kapıyı kırmış. Kapıyı kırıp can girince ablamın kafasına defalarca dokunaklı etmiş diyerek konuştu.

‘YEĞENİM BALKONDAN ATLAYARAK CANINI KURTARDI’

Görüngü esnasında lüp balkonundan atlayan kaçmaya müteharrik ve bu tam bunaltıcı yaralandığı amacıyla Kırklareli Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde tedavisi süren yeğeni M.A. ile ait da hikmet veren Görer, şunları kaydetti Yeğenim balkondan atlayarak kaçmaya çalışmış. Eğer yeğenim kaçmasa onu da öldürecekmiş. 2’nci kattan atlayan yeğenimin bir nice yerinde kırık var ve dirimsel tehlikesi devam ediyor. Akıbet 1 aydır celal buna tıpkısı ay tenkil vermesine rağmen bu moskof gelip ablamı evinde katletti. Ablamla en son 15 dönem ilk görüştüm ve bana bu zalimce beni öldürecek demişti. Tığ bu caninin bildirme büyük cezayı almasını istiyoruz. Yoksa bu karı cinayetleri asla bitmez. Bugün akrabalarımızla alay malay cenazemizi alıp köyümüze getirip ev mezarlığına defnettik.

Share: