Fransa’dan 1 dönme evvel mevrut gurbetçi çiftin keder sonu

Fransa’dan 1 zaman ilk gelen gurbetçi çiftin kötü sonu

– Kombi bacasından sızan gazdan zehirlenen gurbetçi çift hayatını kaybetti

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kombi bacasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen gurbetçi aile insan hayatını kaybetti. Gurbetçi çiftin, 1 çağ önceki Fransa’dan memleketleri Elbistan’a geldiği öğrenildi.

Olay, Pınarbaşı Mahallesi Tunç Sokak’ta kâin bir tane bükülmüş mutlak evde meydana geldi. Edinilen vukuf ve iddialara göre, Fransa’da canlı ve ilçeye ilişkin Kangal Mahallesi nüfusuna mukayyet olan Mahmut ile eşi Rabia Karabay (47), benzeri devir geçmiş Elbistan’daki evlerine döndü. en son akşam saatlerinde görüştükleri Karabay çiftine ulaşamayan yakınları, evi nezaret etmek istedi. Eve gelen yakınları, derun girdiklerinde ise Mahmut ve Rabia Karabay’ı mutfakta sabit şekilde buldu. İhbar üzerine fenomen adına cankurtaran ve polis ekipleri irsal edildi. 112 Ivedili Keyif ekipleri, yaptıkları kontrolde gurbetçi eş-kocanın hayatını kaybettiğini belirledi. Çiftin ölüm sebebinin karbonmoksit gazına bağlı olabileceği ihtimali konusunda gaz arıza ekiplerine vukuf verildi. Ekipler, gaz dedektörü ile yaptıkları incelemede içeride faziletkâr miktarda karbonmonoksit gazı tespit etti. Karbonmonoksit gazının ise mutfaktaki kombinin bacasından sızdığı belirlendi.

Savcılık ve polis güçleri ekipleri, evdeki karbonomoksit seviyesinin düşürülmesinin akabinde tetkik yapabildi. Karabay çiftinin donmuş bedenleri, olay yerindeki incelemenin peşi sıra Kahramanmaraş Adli Tıp Kurumu’na sürmek üzere Elbistan Ululuk Hastanesi morguna konuldu.

Karbonmonoksit gazına maruz kalarak hayatlarını kaybettiği ihtimali üzerinde durulan Mahmut ve Rabia Karabay çiftinin kesme ahiret yolculuğu sebebi otopsinin ardından netlik kazanacak.

Share: