Gidiş Geliş kazasında hayatını kaybeden tiyatrocular görüşme dünyasını kanun boğdu

Laf ve yöntem dünyasının ünlü isimleriyle birçok gurur ve yapı, Amasya’nın Merzifon ilçesindeki trafik kazası sonucu, 3 tiyatrocunun yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü paylaştı.

Cesamet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Aldanmaz, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Amasya- Çorum karaca yolu üzerinde Jest Tiyatro oyuncularını haiz minibüsün kaza yaptığını koyu ayrımsız mahzunane öğür bulunmaktayım. Kazada ebedî uyku fail Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Bağımsız Milletvekili Karataş’a Allah’tan yağmur, ailelerine ve yakınlarına çıdam, yaralılara ivedili şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Site Tiyatrolarından yapılan paylaşımda ise “Turne esnasında geçirdikleri kazada genç meslektaşlarımız Miğfer Güleryüz, Burak Futbolcu ve Hür Karataş’ın vefatını, ekibin diğer üyelerinin ise yaralandığını üzülerek öğrendik. Mevt eden meslektaşlarımıza yağmur, yanık olanlara afiyet dileriz. Tiyatro camiamızın başı sıhhatli olsun.” ifadelerine saha verildi.

Genç oyuncuların hayatını kaybettiği ilçe sonrası, oyuncu Tabiat Rutkay, Rabıt Akbağ, Cesamet Çapkınoğlu, Emre Karayel, Galibiyet Algöz, Bülent Alkış, Su Uluğ ve Ata Benli üzere pop isimlerin beraberinde Oyuncular Sendikası, Temaşa Kooperatifi, Hususi Tiyatrolar Girişimi Derneği ve LÖSEV gibi hava ve kuruluşlar ile siyaset dünyasının yüce isimleri, toplumsal iletişim araçları üzerinden başsağlığı mesajı yayımladı.

Çorum’dan Samsun’a revan Aykut Bektaş idaresindeki 52 ADK 527 plakalı minibüs, Amasya’nın Merzifon ilçesine kapalı Çaybaşı köyü mevkisinde aynı yönde seyreden Hacı Ahmet Tığ yönetimindeki 42 FES 27 plakalı kamyonla çarpışmış, kazada minibüsteki seyretme ekibinden Müstakil Karataş, Tolga Güleryüz ve Burak Futbolcu hayatını kaybetmiş, sürücü Bektaş ve minibüsteki Hür Ayaz, Burak Gülçebi, Filiz Özbek, Melis İşiten, Sergen Sarban, Amaç Şalvarcıoğlu ve Ceyhun Fersoy yaralanmıştı.

Share: