Hatay’da beyinli tahtalar, iz liseliler yoluyla terbiye tedris dönemine amade

Hatay’üstelik değişik arızalar dolayısıyla yararlanma dışı olan aptal tahtalar, iz liseli öğrencilerce tamirat edilip bakımı yapılarak eskimemiş yetişek talim dönemine hazırlandı.

İskenderun Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi, Fatih Projesi kapsamındaki fikirli tahtaların bakım, tamirat ve tamiratını eden bindi meslek adına belirlendi.

Öğretmen ve öğrenciler, arıza kaydı oluşturulan okullara anbean 7 ilçede 300’e yakın beyinli tahtayı 12 Eylül’bile başlayacak bakir eğitim bilimi ve talim dönemine hazır kuzuluk getirdi.

Okul Müdürü Yusuf Yıldırım, AA muhabirine, okullarının Hatay’bile etkileşimli tahta bindi noktası yerine belirlendiğini söyledi.

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığınca mayısta akıllı tahtaların onarım, bakım ve onarımıyla ilişkin ağırşak açıldığını nâkil Saika, açıktan eğitimle gerçekleştirilen kursa, okullarından öğretmen ve mektepli 10 kişinin katıldığını belirtti.

Eğitimi başarıyla mütemmim sarıklı ve öğrencilerin yaz sezonu boyunca aptal tahtalarla ilişkin tamiratları gerçekleştirdiğini ifade eden Saika, öğrencilerin bu gelişim sayesinde döner sermayeden dirimsel dahi sağladığını bildirdi.

Arızası kâin tahtalarla ilişik okulların dizge üzerinden başvurusuyla hoca ve öğrencileri yönlendirdiklerini dile getiren Yıldırım, “Yaz sezonu süresince 300’e yakın çokbilmiş tahtanın tamirat ve bakımını yaptık. Kullanılmamış sezona tedbir namına şu zaman bölgemizde aksaklık girilip yapılmayan rastgele meslek kalmadı.” dedi.

Okulun Hayatiyet ve Elektronik Bölümü Atölye Şefi Hakan Kazak dahi 7 ilçede bildirilen arızaları tamirat ettiklerini söyledi.

Tahtaların yeni eğitim tedrisat yılına amade olduğunu nâkil Kazak, öğrencilerin dahi bu sayede hem mesleğin inceliklerini öğrendiğini hem üstelik dirimsel sağladığını belirtti.

Arızaya göre tamiratın üstelik ant aldığına değinen Kazak, “Sunu haddinden fazla karşılaştığımız arızalardan birisi üstelik batarya arızası oluyor. Bunun beraberinde dokunmatik sorunu gibi arızalarla karşılaşıyoruz. Fakat bölgemizdeki kamu okulların akıllı tahta arızalarını gidererek çalışır arkaç getirdik.” diyerek konuştu.

Elektrik ve Elektronik Bölümü öğrencisi Azizhan Taş ise yaz sezonu boyuncu gereksiz ara vermek adına çalışarak hem okulda öğrendiklerini pratiğe dökme şansı yakaladığını hem da elde ettiği kazançla sülale ekonomisine ulama sağladığını kaydetti.

Share: