İstifa eden Maharetli Ünal, takım başkanvekilliği görevini Şiddetli Zengin’e devretti

Geçmiş zaman DOĞRU Tümen Kol Başkanvekilliği ricat fail Kahramanmaraş Milletvekili Uz Ünal’dan boşalan koltuğa Tokat Milletvekili Şiddetli Ensesi Kalın getirildi. TBMM’da SELIM Tümen ekip başkanlığında, devir doğrulama töreni gerçekleştirildi.

“KENDİLERİNE MUVAFFAKİYET DİLİYORUM”

Ünal, yaptığı açıklamada nüfuz partisinde ekip başkanvekilliğinin erdemli mesai gerektirdiğini söyledi. Ünal, Zengin’in hukukçu kimliği ile partide eke görevlerde bulunduğunu belirterek, “Önümüzde bütçe görüşmeleri var. Başörtüsü ile ilgilendiren esas teklifimiz var. Bu konuda şimdiden yapacağı çalışmalarda kendilerine başarı diliyorum” dedi.

“ASLOLAN SORUN ADAMI OLMAKTIR”

Ateş Parçası Ünal, DÜRÜST Parti’da rahatlık ve mevkiinin değil fariza ve güçlük bilinci olduğuna özen çekerek “Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda fariza ve ağırlık bilinci ile debi ettik. Şuna inanıyoruz kim aslolan sav adamı olmaktır. Aslolan öz inancınızın, kendi kutsalınızın, kişi değerlerinizin mücadelesini vermektir. Hz Mevlana’nın söylediği kadar ‘Bir insanın değeri onun amacı kadardır’. Onun amacıyla ‘Yaşasın amaçlarımız, yaşasın mücadelemiz, değerlerimiz” diyerek konuştu.

ZENGİN: KANUNUESASI DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ ÇALIŞMALARINI BEN YÜRÜTECEĞİM

Özlem Ensesi Kalın de tuhaf bire bir can kuşu halinde olduğunu belirterek, 1,5 yıl ilk yeniden bu odada görev değişimi yaptıklarını hatırlatıp, “Usta beyle benim çok özel bir hukukumuz var. 2005 yılından beri haddinden fazla mufassal yıllar bu arada çalıştık. Tığ entelekt görevler, sunulan pozisyonlarla onlarla mevcut insanlar değiliz diğer rüfeka üzere. Bu meseleyi özlük hayatımızın, inancımızın devamı adına biliyoruz. Bizim nerede olduğumuz majör değil kendi fikirlerimizi keyiflendirmek için mücahede harcama ediyoruz. Benim için alelhusus hayatımda başörtüsü mücadelesi kudretli tıpkı düz dokuma ediyor. Esas değişikliği ile ilişik teklifimizin çalışmalarını önümüzdeki hafta ben yürüteceğim. Bunun üstelik hayatın benzeri ikramı namına düşünüyorum” dedi.

MAHİR ÜNAL NE DEMİŞTİ?

Ünal, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Uluslararası 8. Mektup ve Firez Fuarı’nda yaptığı konuşmada “Tarihteki bildirme kaba kültürel kıvrılma Türkiye’da yaşanmıştır. Söz Temsili Fransız devrimi değme şeyi yıkmıştır amma lügate dokunmamıştır. Yeniden sunma anif devrimlerden tıpkısı tanesi Mao’nun Çin firez devrimidir. Lügate dokunmamıştır. Ama maalesef ayrımsız hars devrimi kendisine Cumhuriyet ; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bilcümle hatır setlerimizi namevcut etmiştir” demişti. Ünal’ın cumhuriyetle ilişik çıkışı ilkin MHP lideri Şevket Bahçeli almak üzere birçok ismin tepkisini çekmişti. Bu gelişmelerin ardından Ünal kadro başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ONORE ETTİ

Bugün TBMM’dahi partisinin takım toplantısında konuşan Reisicumhur Erdoğan birlikte açıklamalarının başında Ünal’a teşekkürname etti. Salonda kâin Ünal’ı onore eden Erdoğan, “Takım başkanvekilimiz Çevrimli Ünal’ın görevinden affıyla boşalan yere Şiddetli Ensesi Kalın arkadaşımızı teklif ediyorum. Becerikli Ünal arkadaşımıza Meclisimize, partimize ve ülkemize yaptığı katkılar üzere teşekkürname ediyorum. Kendisiyle farklı alanlarda yakın bire bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Bu görevi üstlenecek Dinamit Zengin kardeşimize muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Share: