Jübilesini fail Batmanlı futbolcu canlı yetenekleri futbola kazandırmak amacıyla çalışıyor

Sahalarda 30 yıl süresince heyetiyle koşturduktan sonradan jübilesini fail Batmanlı futbolcu Mehmet Sakıncasız Boğa, çalıştırıcılık yaptığı gençlere tecrübelerini aktarıyor.

9 yaşında Batman Petrolspor’un zir yapısında futbol oynamaya başlayan Tosun, sırasıyla çolpa takım, 3. Loda, 2. Lig ve 1999-2000 sezonunda de Çanakkale Dardanel Spor Kulübünde 1 Yığın’da oynadı.

30 almanak futbol kariyerinin ardından 10 sene evvel jübilesini eden Tosun, 3 yıldır Batman İl Hususi İdaresi Gençler Birliği Futbol takımının ast yapısını çalıştırıyor.

Teknik ekiple okul meslek gezerek çaplı çocukları futbola kazandırmaya müteharrik Kele, AA muhabirine, jübilesini yaptıktan sonra çalıştırıcılık yapmaya başladığını belirtti.

Amacının bala ve gençleri genişlik iyi şekilde yetiştirerek, onların futboldaki yeteneklerini ortaya çıkarmak olduğunu belirten Boğa, yavru ve gençlere ellerinden gelen desteği verdiklerini, onların seçkin sorunuyla ilgilendiklerini söyledi.

Farklı yaş kategorilerinde çocuk ve gençlerle haftada 5 dolaşma antrenman yaptıklarını anlatan Boğa, ailelerin üstelik sonsuz gelip, çocuklarını strateji ettiğini anlattı.

Kele, “Aileler bizden ve kulüpten çokça mutlu. Torunlar birlikte severek geliyor. Onları gördükçe bahtiyar oluyoruz.” dedi.

2 yıl salgın dolayısıyla eğitimin aksadığını dile getiren Boğa, benzeri yıldır kısmık bire bir şekilde çalıştıklarını, bu süreçten bilahare çocukların çok henüz dolgunca yerlerde olacağına inandığını aktardı.

Kele, “Hedefimiz bu çocukları yetiştirip arzulu takımlara koymak. Seçme çocuğun bu yönde hayali var. Amacımız çocukların bu hayallerine ulaşması amacıyla onlara arkalamak.” ifadelerini kullandı.

Sporculardan Nazirsiz Hamitoğlu, aldığı eğitimle kendisini futbolda geliştirmek istediğini dile getirerek, hayalinin gelecekte Beşiktaş ve Fenerbahçe kabil kulüplerde forma giymek olduğunu söyledi.

Mustafa Yeşut ise futbolu haddinden fazla sevdiğini, Batman İl Hususi İdaresi ayak topu takımında kendisini geliştirdiğini belirtti.Share: