Kar yok, soğuğu var: Akarsu akıntıları ve açar camları buz tuttu

Kar namevcut, soğuğu var: Su akıntıları ve dil camları buz tuttu

ERZİNCAN – Şark Küçük Asya Bölgesi’nde bu yıl mevsimine göre hatır azlığı kuraklık endişesi oluştururken, antipatik hava etkisini sürdürüyor. Bellek olmadığı alanlarda su akıntıları ve çevirici camları buz tuttu.

Hava Bilgisi 12. Toprak Müdürlüğü’nün serencam değerlendirmelerine göre, Gün Doğusu Küçük Asya Bölgesi’nde havanın birkaç bulutlanmış ve belirtik geçeceği, sabahleyin ve gece saatlerinde vadi yer sis ve parmak hadisesi ile gelişigüzel buzlanma ve tuman olayı görüleceği oranlama ediliyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi bekleniyor. Rüzgar kuzeyli yönlerden belli belirsiz, kimi vakit mutedil kuvvette esecek.

Bölgede öğle vakti saatlerinde pastırma alfabe yaşanırken, sabah ve şeb saatlerinde soğuk hava canlı oluyor. Erzincan’da sabahleyin işe gitmeden ilk vatandaşlar araçlarını buz tutan camlarını kazıyarak yola koyuldu.

Bu sene bölgede kar yağışının bir iki olması dolayısıyla bir nice baraj ve gölette su düzeyi düştü. Yaşanan kuraklık nedeniyle göletlerin çekildiği ve çatlakların oluştuğu gözlendi.

Share: