KILIÇDAROĞLU FETHİ ŞAHİN KARDEŞİMİZİN AKIBETİ MÜPHEM

CUMHURİYET Ahali Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2016’bile DEAŞ tarafından öldürüldüğü yönünde sosyal medyada görüntüleri paylaşılan çeri Fethi Delicesine ile ilişkin “Aradan tahminî 6 yıl geçti. Tıpkısı erimizin şehitliği kabul edildi ve ailesine bildirildi. Fethi Şahin kardeşimizle ilgili namına 6 yıl geçmesine rağmen şu temel kadar akıbeti gayrimuayyen” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘helalleşme’ kapsamında Konya’nın Çumra ilçesi Arıkören Mahallesi’ndeki asker Fethi Şahin’in annesi Fatma ve babası Mehmet Atmaca’i evlerinde konuşma etti. Kılıçdaroğlu’na Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Toyluk Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ve İl Başkanı Barış Bektaş haremlik etti.

Ziyaret sonrası Şahin’in esas ve babasıyla basının önüne sâdır Kılıçdaroğlu, “IŞİD canilerinin korkunç tıpkısı olayı gerçekleştirdiklerini ve 2 erimizi martir ettiklerini biliyoruz. Bu olayın görüntülerini evvel Denizli’de bir akşam saatinde izlemiştim sosyal medyadan. Aradan yaklaşık 6 yıl geçti. Tıpkı erimizin şehitliği kabul edildi ve ailesine bildirildi. Fethi Delicesine kardeşimizle ilişkin adına 6 sene geçmesine alın şu temel büyüklüğünde akıbeti müphem. Ana bekliyor evladını. Ata bekliyor evladını. bu arada bizi, henüz filhakika beni genişlik haddinden fazla üzen görüngü. Fenomen toplumsal medyaya yansıdıktan sonraları ordumuzdan ve hükümet kanadından hiçbir açıklamanın gelmemiş olmasıydı. Bire Bir cıvıl cıvıl, ilk zat askerine erbap çıkma. Topluluk geçmek görevindedir filhakika, bu filhakika asıl görevidir. Askerine cemaat çıkacaktır” diye konuştu.

ŞAHİN’İN DURUMU TBMM’YE TAŞINACAK Fethi Delice’in durumunu TBMM’ye taşıyacaklarını tamlayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı

“Bu olayı Türkiye Nazik Budun Meclisi açıldığında parlamentonun gündemine getireceğiz. Allah baht kadir erk olursak, bu olayın hep ayrıntılarını ortaya çıkaracağız. Aileleri bilgilendireceğiz. Şayet askerlerimiz martir olduysa onları özlük topraklarına antrparantez getireceğiz. Hiçbir cıvıl cıvıl kendi askerini yalnız bırakamaz. Apayrı benzeri elem fenomen elan bu olayın faillerinden birisi Türkiye’de yakalandı. Hapse atıldı. Fakat benzeri müddet bilahare bunun azade bırakıldığını aynı gazeteci arkadaşımız Sayın İsmail Saymaz yazdıktan sonradan öğrendik. Kim bu katili serbest bıraktı Kimler erkin bıraktı Kimler uzlaştırıcı oldu Kimler elbette bu katillerin başıboş bırakılmasına imkan verdi İsmail Saymaz yazdıktan bilahare hayat yakalandı ve şu anda hapiste ve yargılanıyor. Böyle ayrımsız heybet anlayışını akseptans etmiyorum. Kerem dediğiniz askerine cemaat yarar. Cesamet dediğiniz milletine sahip yarar. Şevket dediğiniz askerin kanını yerde bırakmaz. Askerin canını yerde bırakmaz. Çap dediğiniz gelgel askerleri alır, şehit olduysa kendi topraklarına getirir. 6 yıl geçti akıbeti vuzuhsuz. Olacak madde değil, akseptans etmiyorum. Bütün ayrıntıları kuvvet olduğumuzda açıklayacağız. Kamuoyunun bilgisine sunacağız ve bilcümle bu teferruat ortaya çıktıktan sonradan birlikte kerem namına gelip aileyle helalleşeceğiz. Anneyle helalleşeceğiz. Babayla helalleşeceğiz. Bizim bu konudaki hedefimiz, bu konudaki ilkemiz budur. Toplumla koçuşmak. Teessürat yaşanır; ama acıları kabullenmek zorundayız. Doğruları ailelerin önüne yolmak zorundayız. Aileler beklenti ortamında imkânsız. Beklenti süresince kalmamalı. Ben yüz kere söyledim, ya kışlaya siyasi sokmayın, adliyeye siyasetçi sokmayın. Buralar olamaz. Camiye siyaseti sokmayın. Buralarda politika imkânsız. Eğer kışlaya siyaseti sokarsanız tabela 6 yıldır eş bekliyor. Amma hangi olacağını kimesne bilmiyor. Olacak özdek değil.” Kılıçdaroğlu, konuşma sonrası Ankara’ya debi etti.Share: