Kilis’te eşini darbederek ölümüne hastalık olan kişinin yargılanmasına bitmeme edildi

Kilis’te eşini darbederek ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan maznun Mahmut Muhammed Özyer’in yargılanmasına devam edildi.

Kilis Çetin Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, hayatını kaybeden Fatime Gül Özyer’in yakınlarının avukatı, baba Ahmet, asıl Kezban Ağır Sıklet, Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile karşı “eşe cebin bile bile kanlı” suçundan ağırlaştırılmış müebbet kâm edilen vakfedilmiş sanık Özyer ve avukatı katıldı.

Sanık Özyer, geçmiş beyanlarını yine ettiğini, mütalaayı akseptans etmediğini belirtti.

Sanık avukatı, mütalaada yalnızca sanığın aleyhine olan hususların değerlendirildiğini öne sürerek argüman makamının mütalaasına katılmadığını aktardı, müvekkilinin tahliyesini rica etti.

Maktulün yakınları, aleyhlerine olan beyanları akseptans etmediklerini rapor ederek sanığın sunma tehlikeli şekilde cezalandırılmasını istedi.

Hayatını kaybeden Fatime Gül Özyer’in yakınlarının avukatı dahi geçmiş beyanlarını gine ettiklerini, eylemin canavarcasına his ve azap çektirerek gerçekleştirildiği kanaatinde olduklarını, bu sebeple sanığın genişlik bati şekilde cezalandırılması gerektiği değerlendirilmesinde bulundu.

Olay gecesi eve giden sanığın halası G.Ö, tanık yerine dinlendi.

Mahkeme heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına ve tarafların mütalaaya alın savunmalarını alıştırmak amacıyla bir ahir celseye kadar süre verilmesine değişmeyen vererek duruşmayı 18 Ilk Teşrin’e erteledi.

Olay

Kilis’te Miralay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi’nde tevakkuf eden Mahmut Muhammed Özyer, 13 Ilk Teşrin 2021’de eşi Fatime Gül Özyer’i darbetmişti. Komşuların ihbarı konusunda gelen sağlık ekiplerince Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve buradaki müdahalenin ardından Gaziantep’teki özel bir hastaneye gönderme edilen Özyer kurtarılamamıştı.

Zanlı Mahmut Muhammed Özyer tutuklanmıştı.Share: