Komutan Altay, Ereğli’de esnafla ve vatandaşla buluştu, yatırımları inceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Murat İbrahim Altay, Ereğli ilçesinde esnafla, vatandaşlarla ve öğrencilerle tıpkısı araya geldi. Başbuğ Altay, Konya’nın tekmil ilçeleri üzere kesintisiz demeden çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Reisi Meram İbrahim Altay, Ereğli ilçesinde vatandaşlarla, esnafla ve öğrencilerle buluşurken devam fail yatırımları yerinde inceledi. Komutan Altay, Ereğli ziyaretinde evvel yerine, YANLIŞSIZ Tümen Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gürbüz ve SELIM Tümen Ereğli İlçe Başkanı Zübeyr Dursun ile birlikte Kargacı Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü parke çalışmalarını inceledi.

“Ereğli’de zir yapıyla ilgilendiren çok mehabetli icraat yapıyoruz”

Burada yaptığı açıklamada Büyükşehir namına kalıp dışındaki mahallelerde üç temel hedefleri olduğunu kaydeden Komutan Altay, “Öncelikle altyapıyı tahsis etmek bilahare insanların burada gelirlerini çoğaltmak ve içtimai hayata dayalı koskocaman amal fayrap etmek. Ereğli’üstelik akıbet iki yılda alt yapıyla ilgilendiren haddinden fazla mefret icraat yapıyoruz. Güzeşte yıl mahallelerimizde 100 bin metrekare parke uygulamasını hayata geçirmiştik. Bu yıl yaklaşık 30 milyon lira bedelle 200 bin metrekare parkeyi Ereğli’mizin mahallelerinde alt bina faaliyeti adına yapıyoruz. İnşallah bu amal tamamlandığında ilçelerimiz, mahallelerimiz çokça henüz standardı efdal yollara kavuşmuş olacak. Ereğli’mize kılıklı olsun” dedi.

“Bildirme yetişkin önceliğimiz kollar ve çoluk çocuk”

İlçede Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademisi ve Bilgehane’üstelik öğrencilerle benzeri araya mevrut Komutan Altay, sınıfları gezerek öğrencilerin derslerine zevcelik etti. Başkan Altay daha bilahare Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda eğitim alan öğrencilerle buluştu. Büyükşehir Belediyesi kendisine genişlik mefret önceliklerinin çoluk çocuk ve füru olduğunu tabir eden Başkan Altay şunları kaydetti:

“Bu gençlerin enerjisini, coşkusunu iletilmek bütün yorgunluğumuzu alıyor. Ereğli’da 13 salonda bin 128 çocuğumuz Büyükşehir’imizin spor okullarına vasıta yaptırdı. Temennimiz çocuklarımızın hemen yaz aylarında değil; meslek döneminde de spora devam etmeleri. Onun üzere Ereğli’üstelik spor yatırımlarımıza bitmeme ediyoruz. Ereğli yüzme havuzumuzun inşaatı hemencek bitmeme ediyor. İnşallah genişlik bodur sürede hizmet verecek ve çocuklarımız orada yüzme sporunu yapmaya başlayacaklar. Bittabi bu yaz programlarını İl Milli Terbiye Müdürlüğümüz, İlçe Milli Terbiye Müdürlüğümüz, İlçe Cahillik Spor Müdürlüğümüzle alay malay gerçekleştiriyoruz. Ben onlara bile huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İnşallah çocuklarımıza yıpranmamış imkanlar sunmak adına süratle adliye binasının arkasında yeni tıpkı spor salonu başlangıcını beğenmek üzere bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Sonunda Ereğli’miz eskimemiş bir spor salonuna henüz kavuşmuş olacak. ve bu cıvıltısını duyduğumuz, çekicilik duyduğumuz çocukların sayısı artacak.”

Komutan Altay asfalt yapılan caddeleri inceledi

Daha sonradan Büyükşehir Belediyesi adına satın alınan Ereğli Bozuk Adliye Binasını inceleyici Komutan Altay, asfalt çalışması yapılan İnönü Bulvarı ve İstasyon Caddesi’nde da incelemede bulundu. Daha önceki prestij ana yol madun yapısını tamamlayıp asfaltını yaptıkları iki caddenin erozyon tabakasını gerçekleştirdiklerini kaydeden Komutan Altay, “Sonunda henüz konforlu aynı muvasala imkanını Ereğli halkımıza sunmuş oluyoruz. 2 buçuk kilometre uzunluğundaki caddelerimiz Ereğli’mize tatlıca olsun” dedi. Ereğli’ye kazandırılacak Konya’nın sunma şişman Millet Bahçesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü sakat olimpik yüzme havuzunun inşaatlarında de incelemelerde mevcut Komutan Altay, ilçe esnafını dahi mülakat ederek adamakıllı amal temennisinde bulundu.

Başkan Altay mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla buluştu

Merkezdeki programlarının arkası sıra mahalle ziyaretleri da gerçekleştiren Başbuğ Altay, ilçeye merbut; Sazgeçit, Kutören ve Belkaya mahallelerinde muhtarlarla ve vatandaşlarla ayrımsız araya geldi. Ziyaretlerde mahalle sakinlerinin düşünüm ve taleplerini yerinde dinleyen Başkan Altay, kaza uray başkanlarıyla, ilçe başkanlarıyla alay malay Konya’nın tamam ilçeleri amacıyla muttasıl demeden çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi. – KONYA

Share: