Konya’da cinayete kurban giden harita mühendisi fırıncı toprağa verildi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde uğradığı silahlı hücum sonucu hayatını kaybeden harita mühendisi fırıncı, dualarla sonuç yolculuğuna uğurlandı.

Olay, Hamidiye Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, fırın kendisine isticar etmek üstüne boş dükkana bakan, fırıncılık eden benzeri zamanda harita mühendisi olan Erdal Üstüner (60), yanındaki ortağı Yunus A. ve pastacı ustası Murat Ş. ile alay malay dükkanı incelediği esnada yanlarına gelen, ahiren kâin ayrıksı benzeri fırının işletmecisi olan S.G.’nin tabancasından sâdır kurşunlara murat oldu. İhbar üzerine olay yerine afiyet ve polis ekipleri gönderme edildi. Saldırganın art arda ateş açması sonucu sakil yaralanan ve vücuduna 4 kurşun çıkacak ettiği tamlanan Erdal Üstüner, ambulansla kaldırıldığı Beyşehir Cesamet Hastanesi’nde yapılan bilcümle müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Dertli kendisine tıpkısı hastaneye kaldırılan Tasavvur Ş. ile Yunus A. dahi tedavi altına makbuz. Garaz Ş. Ivedi Servisteki ilk müdahale sonrasında Konya’ya atıf edildi. Olayda hayatını kaybeden Üstüner’in camit bedeni hastane morguna kaldırıldı.

Silahlı saldırıda hayatını kaybettikten sonra cenazesi otopsi için Konya Şehir Hastanesi’ne gönderilen Erdal Üstüner’in cenazesi Beyşehir Hat Çarşı Camisi’ne getirildi. Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Üstüner’in cenazesi, şehir mezarlığında gözyaşları ve dualar arasında defnedildi. Cenazeye Üstüner’in ailesi, yakınları, sevenleri ve vatandaşlar katıldı.

Öte yandan, silahlı atılım olayında yaralanarak Konya’ya gönderme edilen Murat Ş.’nin bile dirimlik tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Silahlı hücum olayının arkası sıra kayıplara müdahil kaknem S.G.’yi polis ekiplerinin yakalamaya müteveccih çalışmalarının ise sürdüğü öğrenildi. – KONYA

Share: