Medical Point Gaziantep Hastanesi’nden ozon tedavisine ait bilgilendirme

Medical Point Gaziantep Hastanesi Hikmet Tedavi ve Iyileştirme Uzm. Dr. Fatma Şeker Hastalığı, “Ozon tedavisi, deveran bozuklukları, ten ülser ve yaraları, barsak sorunları, enfeksiyonlar, romatizmal emraz ve daha birçok hastalıkta müzahir tedavi adına uygulanabilir.” ifadelerini kullandı.

Medical Point Gaziantep Hastanesi’nden yapılan açıklamayla ozon tedavisi üzerine hikmet verildi.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Uzm. Dr. Fatma Şeker Hastalığı, ozonun tıpta kullanımının 1900’lü yılların başında cerrahların yaptığı çalışmalarla başladığına işaret ederek, ozonun antioksidan sistemi aktive ettiğini, kanın henüz seyyal ağıl gelmesini sağladığını ve damarların elan sağlıklı olmasına katkıda bulunduğunu aktardı.

Bunun birlikte ozonun muafiyet sistemi aranjör, ağrıları azaltıcı ve detoksifikasyon etkisi olduğunu tamlayan Şeker Hastalığı, ozonun tasarruf alanları konusunda şu bilgileri verdi:

“Kan Dolaşımı bozuklukları, cilt ülser ve yaraları, barsak sorunları, enfeksiyonlar, romatizmal hastalıklar ve daha birçok hastalıkta müzahir otama olarak uygulanabilir. Ozonun uygulanmasının yasak olduğu emraz serencam derece sınırlıdır.

Alyuvarlarda tıpkısı enzim eksikliği ile seyreden favizm (G6PD dehidrogenaz enzim eksikliği) yerine adlandırılan hastalıklarda, ötede alkol kullanımında, hipertiroidi, gelecek derecede anemi ve kanla ilişik ara sıra rahatsızlıklarda, süreğen tekrarlayıcı pankreas bezi iltihabı, bakir kaslı duygu enfarktüsü ve kanamanın etkin kendisine devam ettiği akıl felci, ozona cebin alerjisi yahut intoleransı olanlarda kullanılamaz, bu haysiyetle aplikasyon öncesi kâh laboratuar analizleri yapılarak boyut denetlenmelidir.”

Esas 10 ayrımlı yöntemle ozon tedavisi uygulandığını bildiren Şeker, bunların Oylumlu yahut Serum Yöntemi, Minör Yöntemi, Subcutan Yöntemi, Rectal ve Vaginal Yöntemi, Kulak İnsüflasyonu Yöntemi, İntraartiküler (eklem İçi) Yöntemi, Kütle veya Doku Bozukluğu İçi Yöntemi, Adale İçi Yöntemi, Torbalama Yöntemi ve Ozon Sauna Yöntemi olduğunu aktardı.

Şeker Hastalığı, “Hastanemizde Balaban, Küçük Önerme, Torbalama, Subcutan, Mafsal içi, Kas içi, Vajinal, Kulak içi yöntemler uygulanabilmektedir. Ozon tedavisinin size akla yatkın olup olmadığı ve hangi yöntemin makul olduğu hekim muayenesi ile değerlendirilmelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: