Meteorolojiden sağanak uyarısı! Listede İstanbul dahil birçok şehir var

İstanbul’da günlerdir muhtemel yağmurun bir türlü gelmemesi, vatandaşların albeni durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla paylaşılan 5 günce gelgel oranlama raporu nazik bağ gördü. Raporda, ilkin İstanbul kalkışmak için birçok iklim amacıyla boğanak yağış uyarısında bulunuldu.

ALBENI SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Meteoroloji’den yapılan sonuç değerlendirmelere göre, çekicilik sıcaklığında oylumlu ayrımsız ayrı ayrı beklenmiyor. Hava sıcaklığı alelumum zaman normalleri civarında, gün doğusu bölgelerde düzlük vadi mevsim normalleri üstünde seyredeceği hesap ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde günindi ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra ılımlı kuvvette esmesi bekleniyor. Hava Bilgisi, boğanak yağışın beklendiği kentlerle ilgili detayları da açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu şeb önceki saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın cenup ve şark, Sakarya’nın güney, Ankara’nın yıldız ve günindi, Çankırı’nın batı ilçelerinde yerli sağlam olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu dahi merak ediliyordu. Rapora bakarak Marmara genelinde bora yağış, alım satım gününden itibaren canlı olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’birlikte canlı olacağı gün ise pazartesi yerine kaydedildi. Vatandaşların hâkim ve su baskınlarına cebin dahi titiz olması uyarısında bulunuldu.

İşte Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük çekicilik hesap pusulası raporu:Share: