Nazır Kasapoğlu: Bu bir tertip becerisidir

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nın kapanışı kapsamında, “beherglas misafirimiz memleketine giderken Konya’daki dostluklarını yüreğinde götürecek; zihninde benzeri dirlik unutamayacağı hatıralarla Konya hatıralarıyla memleketine dönecek, demiştik. Hamdolsun görüştüğüm değme hayat bu hissiyatla dönüyor. Bu ayrımsız düzenleme becerisinin neticesidir” dedi.

Konya’da 5’inci İslami Tesanüt Oyunları’nın kapanış gününde teşekkürname ziyaretleri fail Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, DOĞRU Fırka Konya Teşkilatı’nda partililerle aynı araya geldi. Icra Vekili Kasapoğlu, “Konya, dilek zenginliğinin yer dinamik mesajını veren aynı kent. Bu şehirde 54 ayrı ülkeden gelen binlerce sporcuyu, binlerce kardeşimiz hamdolsun; sizlerin o fena hâlde yüreğiyle cömertliğiyle haddinden fazla evire çevire benzeri şekilde mihman ettik. beher misafirimiz icap izzet adamları gerek spor yöneticileri gerekse sporcular memleketlerine çokça amma çokça bahtiyar aynı şekilde dönüyor. Haddinden Fazla iyice hatıralarla ayrılıyorlar. Oyunlar önceden şunu söylemiştik. Demiştik ki ‘Elbet Konya’da müsabakalar olacak, mücadeleler olacak amma bu mücadelelerin kaybedeni kaçınan. Buradan hep hesaplı çıkacak. Muadele kazanacak, dostluk kazanacak’. beherglas misafirimiz memleketine giderken Konya’daki dostluklarını yüreğinde götürecek; zihninde bire bir ömür unutamayacağı hatıralarla Konya hatıralarıyla memleketine dönecek, demiştik. Hamdolsun, görüştüğüm seçme emanet bu hissiyatla bu kıvançla memleketine dönüyor. Bu tıpkı misafirperverlik anlayışının, bu benzeri organizasyon becerisinin neticesidir. Bu kadim şehre, bu iyice halka de bunun çok pir yakıştığını bilcümle alay malay görüyoruz. Bu vesileyle umum Konyalı kardeşlerimize, Konya’nın zer hanımefendilerine, beyefendilerine, canan gençlerine içtenlikle teşekkürname ediyorum” dedi.

2023 seçimlerini üstelik hatırlatan Vekil Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Bağımlı ki Konya yeri ayrı hamdolsun. Konya’nın ilçeleri, değme biri vekillik namına bugüne büyüklüğünde ister gençlik yatırımlarıyla lüzum spor yatırımlarıyla çok ruhlu bir şekilde. Çalıştığımız mıntıka ilçeleriyle mahalleleriyle ve oyunlar vesilesiyle bu altyapıyı tekrar gözden geçirip, güçlendirme imkanı yakaladık. daha çok dahi gine tıpkısı ihtimamla benzeri özenle ve gayretle Konya’nın, Konya’nın gençlerinin, tamam Konya halkının emrinde olmaya dahi devam edeceğiz. Bağımlı Konya teşkilatımız, bu anlamda hem başkanımız hem zer posta arkadaşlarımız, baştan sona yanımızda oldunuz. Gelişigüzel birinize, bu hususi süreçteki canlı destekleriniz amacıyla teşekkür ediyorum ve tabi önümüzde seçme süreci olacak. 2023’te elan adil aynı dünya, milli iradenin elan dinamik sadası önünde biliyoruz kim Konya tekrar tamlık dünyaya o hareketli mesajını sandıkları patlatarak haykıracak ve inşallah utku gene bu mutlu yola saksı koyanların olacak. Gelişigüzel inandığımız yolda yürümeye, umum ele, omuz omuza yürümeye da devam edeceğiz. İnşallah esasen böylesine evire çevire vesilelerle benzeri araya geleceğiz.”Share: