POLİSLER, FARKINDALIK İÇİN TİYATRO YAZIP OYNADI

ÇORUM’da, polislerin yazıp oynadığı ‘Boş Sandalye’ isimli tiyatroda, teknolojinin kontrolsüz kullanımıyla ortaya çıkan aile içi iletişimsizlik sonucu sokağa ve suça sürüklenen dallar ile yön bağımlılığına ilgi çekildi.

Çorum Güven Müdürlüğü’nce hazırlanan projede, polis güçleri memuru Hisse Senedi Efteli marifetiyle ‘Boş Sandalye’ adlı seyir oyunu kaleme makbuz. Teknolojinin şuursuz kullanımıyla ortaya çıkan eş içi iletişimsizlik zımnında sokağa ve suça sürüklenen dallar ile madde bağımlılığı, emin genel ağ kullanımı ve tezkere sevgisinin anlatıldığı seyretme oyunu sahnelendi. Yönetmenliğini Topluluk Destekli Polislik Yazıhane Müdürü Komiser Deniz Dağdelen, yardımcılığını saha komiseri yardımcısı Elif Tekin’in üstlendiği tiyatroda polis memurları Ayşecan Atmaca, İbrahim Kurtoğlu, Osman Denizköpüğü ve 15 mektepli alım çalım aldı. Sergilenen oyun, aileler ve öğrenciler marifetiyle içten izlendi.

Çorum İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, Suça, sokağa sürüklenen torunlar, sülale içi iletişim, yön bağımlılığı ve sonuçları, emniyetli genel ağ kullanımı ve tezkere sevgisinin önemine özen çekildi. Şu esas kadar 4 bin 500 kişinin izlediği piyes oyunumuz beğeni ile karşıladı. 27 Aralık’ta oyunumuzun finalini yapıp sonlandıracağız dedi.

Share: