Sinop’ta 7 bin mektepli ücretsiz aşındırmak hizmeti alıyor

Sinop’ta 7 bin mektepli ücretsiz kemirmek hizmeti alıyor

SİNOP – Sinop’ta leyli ve taşımalı yetişek gören öğrencilerden 6 bin 799’una ücretsiz kemirmek veriliyor. Bu sayının 2 bine yakını ise gestalt Öğretmenevi ve Akşam Ezanı Laf Okulu’nda hazırlanıyor.

Sinop İl Milli Yetişek Müdürlüğü’ne sınırlanmış ilkokul, ortaokul ve liselerde ders kayran kestirmece 33 bin öğrenciden 6 bin 799’u taşımalı veya leyli yetişek görüyor. Milli Yetişek Bakanlığı’nın desteğiyle taşımalı ve leyli eğitim alan öğrenciler ile okulöncesi ve özel eğitim bilimi öğrencilerine ücretsiz yemek imkanı sağlanıyor.

Sinop Öğretmenevi ve ASO Müdürü Ahmet Abat, sabahın erken saatlerinde günce menüsüne göre yemek hazırlıklarına başladıklarını kaydetti. Şen, “Milli Yetişek Bakanlığımızın öğrencilerin eğitime erişimini yükseltmek ve dezavantajları ortadan bürümek için ürettiği sosyal politikalar çerçevesinde Sinop İl Milli Terbiye Müdürlüğü adına ilimizde yetişek gören öğrencilerin kısaca yüzde 20’sine ücretsiz kemirmek imkanı sağlanmaktadır. Bu çerçevede taşımalı terbiye gören 4 bin 803 mektepli, pansiyonlarda leyli artan bin 469, hususi eğitim öğrencilerimizden 319 ve okulöncesi öğrencilerimizden 208 tevessül etmek üzere ilimiz genelinde toplamda 6 bin 799 öğrenciye ücretsiz aşındırmak hizmeti verilmektedir” diye niteleyerek konuştu.

Sinop Öğretmenevi Müdürlüğü kendisine 3 ilçede 2 bine andıran öğrencinin günce yemeğini karşıladıklarını kaydeden Şen, “Birlik temiz koşullar sağlanarak, Ekincilik İl Müdürlüğü’nce rutin kontroller yapılarak ve öz bünyemizde bulunan Besin Teknolojisi öğretmenimizin bile günce rutin kontrolleriyle burada kemirmek üretimini sağlayıp öğrencilerimize günce ısıdam yemek ulaştırmaya mücahede ediyoruz” dedi.

Share: