TOSFED Baja Kupası’nın bitiş ayağı Düzce’de başladı

2022 Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Baja Kupası’nın 4. ve son ayağının startı Düzce’da verildi.

Düzce Makine Sporları ve Off-Road Kulübü (DOSOD) aracılığıyla organize edilen yarışa katılan 20 kadro, kent turu yaptıktan sonra Il Meydanı’nda toplandı.

Burada ekipler, Düzce Ilbay Yardımcısı Haluk Yakalamak, Toyluk ve Spor İl Müdürü İsa Musannif marifetiyle sunulan startın arkası sıra yarışa başladı.

Baja Kupası’nın akıbet ayağı, erte Beyköy beledisinden başlayarak Gölyaka Güzeldere Şelalesi Gusto Parkı’nda sürecek.

Yarış, 18 Aralık’ta Kaynaşlı ilçesinde 2 etapta koşularak akıbet bulacak.

Organizasyonun peşi sıra 2022 TOSFED Baja Kupası genel tasnif ve dershane birincileri belirlenecek.

Ilbay Yardımcısı Derk Etmek, gazetecilere, bu yarışla vatandaşların deprem psikolojisini tıpkısı nebze dahi olsa atacaklarını söyledi.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Muharrir dahi 2022 TOSFED Baja Kupası’nın son ayağının kentte düzenlenmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, “Bu yarışların Düzce’bile düzenlenmesi kentin saf güzelliklerinin tanınması anlamında çokça balaban. Federasyonca sınırlı parkurlarımızda yarışmacılarımız yarışlarını tamamlayacaklar.” dedi.

DOSOD Başkanı İsmail Aydın ise organizasyonda 40 yarışmacının uğraş edeceğini aktararak, “Cumartesi ve ahzüita günü orman etapları ve peyrev etabımız olacak. Henüz sonradan sezonun dereceye girenleri belirlenecek ve kupaları verilecek.” diye konuştu.

Share: