Türkiye Sigorta zinde bilişimcilerle 2. nöbet buluştu

Türkiye Sigorta’nın, vukuf teknolojileri alanına ilgilendiren bu yıl ikinci kat düzenlediği “Hiring Challenge” programındaki haddinden fazla sayıda etabı başarıyla tümleç 31 dinç, Türkiye Sigorta Hikmet Teknolojileri biriminde işe başladı.

Türkiye Sigorta açıklamasına bakarak, Türkiye Sigorta’nın, âdem kaynağına ayar ve öncelik veren yaklaşımıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan “Hiring Challenge” programının 2’ncisi tamamlandı.

Gençlere, esas im ve sigortacılıktan vahit koçları ile işbaşı eğitimine büyüklüğünde çokça sayıda başlıkta ders ve kariyer desteği verilen programda, 1000 referans arasından maharet sınav ve eğitimleri geçerek liyakatli olan 31 canlı bakir mezun, Türkiye Sigorta’dahi işe başladı. Türkiye’nin bir nice farklı bölgesinden gelen gençler, melez tıpkısı sistemle açıktan çalışmaya başlayacak.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Türkiye Sigorta Hikmet Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sevi Mersin Ağacı, sektörün öncü firması olarak genç yeteneklerin, Türkiye Sigorta’yı tanımalarını, Türkiye Sigorta’nın yenilikçi açılım ve teknolojik üstünlüğüyle on sene içerisinde uluslararası alanda canlılık gösteren bir uygulayım bilimi şirketi olma hedefine eş olmalarını amaçladıklarını anlatım etti.

Sazak, alanında yetenekli gençlerle buluşmalarını sağlayıcı Hiring Challenge programı ile şirketin uygulayım bilimi alanındaki önceliklerine tezce ilerlediğine meni ederek, “İlk ‘Hiring Challenge’ ile birçok tüvana bakir çıkışlı arkadaşımız aramıza katılarak, gücük benzeri müddet zarfında değer yaratmaya başladı. Gençlerimize inanmaya ve desteklemeye bitmeme ederek, mail tıpkısı zamanda üçüncü programı birlikte hayata geçirmeyi planlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: