VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch et kafalı döndü

Öğrencilerin ülkesini ve okullarını hile etmesine olanak sağlayıcı üniversiteler arası dünyanın sunu iri global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022’nin sunma bol takımını bulmak ve oyunu yıpranmamış bir boyuta tasrif etmek amacıyla gabi döndü.

Red Bull’dan yapılan açıklamaya göre, üniversitelerini desise eden öğrencilerin destan gösterdiği arenada takımlar, devir içi ve devir dışı yerine düzenlenecek elemelerde dip tuğra bırakmak amacıyla savaşım verecek.

Türkiye’deki devre içi elemelerinin 1 Eylül’de başlayıp 2 kamer süresince süreceği turnuvanın site elemeleri üstelik İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara ve Bursa’de gerçekleştirilecek.

Takım üyelerinin aynı üniversiteden atılmak zorunda olmadığı turnuvada oyuncular bu elemeleri muvaffakiyetli aynı şekilde geçmeye çalışıp Türkiye şampiyonu almak için savaş verecek. Türkiye’nin yeryüzü iyisi olan takım ise global arenada ülkemizi katakulli etme fırsatını elde edecek. Çatı Cesaret Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch ile ilişik detaylı bilgelik ve kayıtlar RedBull.com/campusclutch adresinde.

Red Bull sporcusu cNed’den davet

2021 yılında takımı Acend ile alay malay VALORANT Champions turnuvasında tarihin ilk VALORANT dünya şampiyonu olmayı başaran Red Bull sporcusu Mehmet Kişmiri ‘cNed’ İpek, turnuva süresince eylem maçları düzenleyerek katılımcılarla bir araya gelecek. Türk espor tarihine adını yazdıran cNed, “Red Bull Campus Clutch turnuvası üniversiteli arkadaşlarımızın tıpkı araya gelip yeteneklerini sergilediği ve ülkelerini toptan arenada mandepsi ettikleri benzeri turnuva. VALORANT’ta kendine büzük temas üniversiteli arkadaşımı bu turnuvaya bekliyorum” diyerek konuştu.

2020 yılında piyasaya girdikten sonra oyuncuların demet odağı olan VALORANT’ı, milyonlarca aktör oynuyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun benzeri günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde fail VALORANT, genişlik haddinden fazla oynanan baziçe olma yolundaki tırmanışını dahi sürdürüyor. Dünyanın yer kocaman ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini aynı araya getiren geçmiş VALORANT turnuvası olma özelliğine ehil.

Share: