YANLIŞSIZ Parti’li Turan: “Biz 85 milyon ayrımlı kültürlerle beraber, bu ülkede kıymetliyiz”

YANLIŞSIZ Parti’li Turan: “Biz 85 milyon ayrımlı kültürlerle bu arada, bu ülkede kıymetliyiz”

ÇANAKKALE – SELIM Öğür Kadro Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde gerçekleştirilen doğalgaz geçmiş kazı töreninde gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde planlı doğalgaz geçmiş hafriyat töreni gerçekleştirildi. 25 Milyon teklik bütçe ile gerçekleşen projede Aralık ayı itibaren Ayvacık’ta doğalgaz kullanılmaya başlayacak. Gerçekleşen törende gündeme ait değerlendirmelerde bulunan YANLIŞSIZ Fırka Kadro Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Cumhurbaşkanımız birkaç dönem geçmiş Ankara’daki tıpkı cemevini görüşme etti. Çokça kıymetli bulduk. Türkiye’da değişik görüşlere, sosyolojik yapılara, inançlara ve mezheplere mensup kendisine tıpkısı bayrağın altında beraber yaşıyoruz, yaşayacağız. Toplumsal sorunlarımız mümkün, sıkıntılarımız kabil. Kalmak için çalışacağız mücahede harcayacağız. Fakat oranın cemevi yöneticileri, Alevi dedeleri çok eşsiz aynı karı sahipliği yaptılar. Ahlaktan, namustan nasibini alamayan bazen basın mensupları ‘vay efendim cemevinde Atatürk varmış, bunu kaldırmışlar’ diye niteleyerek dalavere selen yaptılar. Ayrımsız devir tıpkı ayrıksı gazetede Atatürk’ün fotoğrafı var. Namevcut hakeza bir şey, kamerayı canip çevirsen görüyorsun, vadi çevirsen görmüyorsun. Ama bunu sav yapıp akse çıkarmaya çalıştılar. Yetmedi maalesef ideolojik davranan gâh federasyonlar bile oradaki cemevinin yöneticilerini üzmeye kalktılar. Bunların kimseye faydası yok. Ne Alevilik bu, ne üstelik Hazreti Ali’nin anlayışı bu. Tığ 85 milyon farklı kültürlerle beraber, bu ülkede kıymetliyiz. O yüzden diyorum, kime oy verilecekse rey verilsin, hangi mezhepten, ne amaçtan olursak olalım; fakat bu ülkenin beraberliğine, birliğine, ekonomisine, demokrasisine hep beraber çiğin çevirmek zorundayız” dedi.

Törene, YANLIŞSIZ Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Abdullah Doğru, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Alemdar, AK Öğür İl Başkanı Naim Aşıramento, AKSA Doğalgaz Tevzi SERPMEK Bölge Müdürü Modern Adıbelli ile vatandaşlar katıldı.Share: