Zonguldak’ta balık bolluğu! Tıpkı gecede 50 ton palamut yakalandı

Karadeniz’de denize açılan balıkçı tekneleri, balık bolluğunu Zonguldak açıklarında buldu. Marmara Bölgesi’nden ve Trabzon, Samsun, Giresun ile Kalaba gibi Karadeniz’in ayrımlı illerinden denize açılan balıkçı tekneleri, Zonguldak açıklarında balık bolluğuyla karşılaştı.Karadeniz’den tonlarca balık yakalayan tekneler, Zonguldak’taki Kozlu Limanı’na gelerek kasaları karaya çıkardı.

50 TITREM PELIT YAKALANDI

Limanda, geçmiş geceden bu yana ayrımlı gemilerden kasalar halinde kısaca 50 ton sivri indirildiği öğrenildi. Kamyonlara yüklenip Türkiye’nin değişik kentlerine gönderilen balıkların fiyatları, boyutuna bakarak 20 ile 40 TL arasında değişiyor.

“DENİZDE BEREKET VAR”

Kozlu Balıkçı Barınağı’nda toptancılık yapan Çağrı Eliyazıcı, teknelerin alelumum pelit tuttuğunu belirterek, “Şu anda Zonguldak’ta 300-350’ye mümasil gırgır teknesi var. Herhangi Bir birinde 2’şer 3’er bin kasa pelit var. Aşırı benzeri feyiz var. Böyle bitmeme etmesini umuyorum. Burada deniz olan rastgele ilden bölge var dedi. Ordu’dan balık tutmak amacıyla denize açılan Bülent Okay ise Denizde artağanlik var bu sene görüyoruz. Cümle atlatmak aldı. Ereğli, Zonguldak beyninde feyezan var. Çoğu tekne bu arada avlanıyor” diyerek konuştu.Share: