Akaryakıt zamları şalter kullanımını azalttı

18 gözyaşı üstü temsili 800 can ile online anket yöntemi ile yapılan araştırma, seçme 10 araç sahibinden 9’unun temas çevirmeye korktuğunu ve araçlarını geçmiş dönemlere bakarak henüz bir iki kullandığını ortaya çıkardı.

Dünya’nın haberine göre, Ipsos yoluyla gerçekleştirilen Anti Akse Monitörü araştırmasında toplumda komütatör sahibi olan bireylerin, akaryakıta gelen zamlardan sonra istimal eğilimleri incelendi. Geçmişe bakarak bugünkü istimal durumları, araçları ile işe gitme, alışverişe gitme veya hafta sonu gezmeye gitme davranışları, yapılan araştırmada adese altına alındı. Bu konularda artırım yöntemleri neler, akaryakıt alımlarına pekâlâ yansıyor, kurgu sahipleri, aracını satmayı düşünenler, satıp yenisini almayı düşünenler, bireylerin bütün bu konularda nasıl bir fikre topluluk oldukları hususlarında ifade, formalist ve davranışları incelendi. 18 gözyaşı üstü temsili 800 duygusal ile online soruşturma yöntemi ile yapılan araştırı şu sonuçları ortaya çıkardı:

Açacak kullanamaya bitmeme edenlerin oranı %8

Akaryakıta gelen zamlarla alay malay miftah sahiplerinin araçlarını elan beş altı istimal eğiliminde olduğu izleniyor. Zaman vesile sahiplerinin %91’i araçlarını elan az kullandığını belirtirken vakit kaybetmeden temas zamanki üzere kullanmaya bitmeme ettiğini söyleyenlerin oranı %8’da kaldı. Şalter sahiplerinin %87’si daha ilk istediği geçenek aracını kullandığını amma demin zaruri olmadıkça kullanmamaya çalıştığını belirtiyor. Araçları ile imdi hafta sonu gezmeye gitmediğini söyleyen kurgu sahiplerinin oranı %76, alışverişe araçları ile gitmeyenlerin oranı ise %69 oldu.

Çalışanlar dolgun taşımaya yöneldi

Komütatör sahibi çalışanların %71’i özlük araçları ile işe gitmektense dolgun taşımayı yeğleme etmeye başladı. Sair bir tasarruf yöntemi kendisine üstelik yakın çevrede oturan ihvan ile gelişigüzel dil ile işe başvurmak ve masrafları paylaşma yöntemi yeğleme ediliyor. Vesile sahipleri araçlarını henüz bir iki kullanmanın birlikte akaryakıt alımında bile henüz tetik davranıyor. Rastgele 100 açar sahibinden 9’u eskisine bakarak henüz az miktarda benzin alıyor. Miftah sahiplerinin %51’i daha geçmiş araçlarının deposunu eksiksiz doldururken zaman gerektiği büyüklüğünde aldığını, %39’u tek ant deposunu birlik doldurmadığını amma demin eskisine bakarak henüz bir iki akaryakıt aldığını söylüyor.

Anahtar sahiplerinin %60’ı aracını satmayı düşünmezken, %12’si aracını satıp hesabına yenisini almayı istiyor. Başka taraftan şalter sahiplerinin %28’i araçlarını satıp namına da yenisini almamayı düşünüyor.

Iblağ grubunda 12 mahiye para şişkinliği yüzdelik 123’ü aştı Ipsos Türkiye CEO’akarsu Sidar Ara, verilerle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ulaştırma harcama grubu için TÜİK aracılığıyla açıklayan 12 aylık pahalılık %123.4. Ve bu harcama kategorisi enflasyonun arz doludizgin ilerlediği grup. Tek nasıl bunun altında yatan heybetli nedenlerden biri akaryakıt fiyatlarındaki artım. bu arada, akaryakıt fiyatlarındaki artışın taşımalık maliyetlerini birlikte yükselterek ayrıksı kategorileri birlikte zıt etkilediğini anlatmak vacip. Fakat tabii ulaştırma harcamaları doğrudan etkileniyor. Bu durumun açkı sahiplerine nasıl yansıdığına bakmaya çalıştık. Kalan akaryakıt fiyatları nedeni ile miftah sahiplerinin yarısı eskiden yakıt alırken depolarını tamamen doldurduklarını fakat bundan sonra bundan vazgeçtiklerini belirtiyorlar. Karşılaşılan kullanılmamış kıymet seviyesi temas on çevirgeç sahibinden dokuzunun aracını henüz bir iki kullanmasına posta açmış.

Alelhusus vazgeçilmez sıfır sebepler ile çevirgeç kullanımı düşmüş, söz misali seçme dört kurgu sahibinden üçü daha çok ailecek makine gezintilerinden vazgeçtiklerini belirtiyor, gine seçme 10 vesile sahibinden yedisi çıktı alışverişe araba ile gitmediğini tabir ediyor. On açar sahibinden dokuzu, aracını vaktiyle değme istediğinde kullandığını fakat çıktı muktezi olmadıkça kullanmadığını belirtiyor.

Mümasil oturan rüfeka yakıt harcamasını paylaşıyor İşe müracaat etmek üzere komütatör kullananların sayısında azalma olduğunu kaydeden Göz, şöyle bitmeme etti: “Seçme 10 komütatör sahibinden yedisi vaktiyle işe çevirgeç ile giderken daha çok bundan vazgeçtiğini belirtiyor. Bu duruma bire bir derman kendisine andıran oturan hisse senedi arkadaşlarının araçlarını işe gidiş geliş üzere ortak kullanmaya başladıklarını görüyoruz. Kurgu sahiplerinin yarısından ilavesi bu yönteme başvurarak mahrukat masrafını paylaştıklarını rapor ediyorlar. Vesile kullanım şeklindeki bu değişimler, önümüzdeki dönemde ikinci ahali araba piyasasında kebir bire bir canlılık yaratabilir, zira temas 10 açacak sahibinden üçü aracını hesabına yenisini almamak için satmayı düşündüğünü belirtiyor. Ukrayna- Rusya savaşının üstelik körüklediği global yer yağı fiyatları problemini üstelik değerlendirdiğimizde ulaştırma maliyetleri açısından edisyon günlerin devam edeceğini anlayış edebiliriz.”

Osmangazi Köprüsü’nden çevirgeç geçişinde rekor kırıldı

 

Kente girişte açar kuyruğu 5 kilometreyi geçti!

 

Otomobil ve hafif ticari açacak pazarı büyüdü

 

Share: