Bakan Gelgel: “81 ilde 81 milyon metrekare kavim bahçesi projemiz var”

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Çekicilik, Gaziantep’te yaz Kur’an kurslarında başarılı olan 3 bin öğrenciye bisiklet tevzi töreninde, “Bu ulus bahçelerinde çoluk çocuk bisiklete binecek, varlık içre sürecek. Çoluk Çocuk bizlerden aldığı bayrağı çokça henüz ileriye taşıyacak” dedi.

Gaziantep’e gelen Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Kurum, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin İl Müftülüğü ile yaptığı eş çalışmayla Yaz Kur’an Kursları’nda başarı gösteren 3 bin öğrenciye bisiklet dağıtım törenine katıldı. Hasan Azamet Iyice Kavim Bahçesi’nde planlı velespit tevzi törenine Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delicesine ile DÜRÜST Partili Milletvekillerinin birlikte binlerce zinde ile ailesi katıldı.

Büyük demet gören tevzi töreninde konuşan Komutan Fatma Mecnunca, 100 bin çiftteker dağıtmayı hedeflediklerinin müjdesini verdi.

“Çoluk Çocuk bizlerden aldığı bayrağı çokça ileriye taşıyacak”

Törende mütekellim Vekil Misyon Kurum ayrıntılar ve gençlerin geleceğe herhangi bir alanda yetişerek hazırlanmaları gerektiğini söyledi. Kur’an kurslarında eğitim kayran, dinini öğrenen gençlere ve ailelerine haddinden fazla teşekkürname ettiğini tamlayan Alım, “Geleceğimizi bırakacağımız evlatlarımız adına bu hizmetleri yapmaya hız gösteriyoruz. 81 ilimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi projemiz var. Bu budun bahçelerinde çoluk çocuk bisiklete binecek, yaşayış içre sürecek. Çoluk Çocuk bizlerden aldığı bayrağı çokça daha ileriye taşıyacak. Kurslarda başarı gösteren, milli ve manevi değerlerimizi mucibince öğrenen binlerce yavrumuzla alay malay 3 bin bisikleti Büyükşehir Belediyemiz bergüzar ediyor. Ulus bahçelerinde yeşil alanlarda gençler güzelce çatlak geçirecek” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz 100 bin velespit mağlup etmek”

Gençlerle zirveye akıllıcasına ayakçak çevirdiklerini rapor eden Başbuğ Delice ise Tevhit Sanayi Bölgesi’nde üretimi yapılan Gaziantep’in evcil ve milli bisikletlerini gençlere dağıtacaklarını söyledi. Dimdik ve belde dostu ulaşımı temin etmek amacıyla hep kaza belediyelerle alay malay bisiklet yollarının yapımını sürdürdüklerini paylaşan Mecnunca, “Hep gelişigüzel bisiklet eylemek esenlik girmek, derrace emreylemek bahtiyarlık söylemek, derrace söylemek başarısız göbek gitmek, bisiklet buyurmak erinç ve sulh buyurmak. Bisiklet alamayan torunlar var. Bu bisikletler tevhit sanayide yapılıyor. Dağıtılan bisikletler Gaziantep’in yerel ve milli bisikletleri. Antlaşma yaptık. Sizler ölçüm belgesi getirdikçe, Gazi şehri malumat, spor, terbiye şehri yaptığınız sürece bu bisikletleri dağıtmaya devam edeceğiz. Hedefimiz 100 bin velespit. 50 kilometre bisiklet yolu yaptık. Hep ilçe belediyelerimiz derrace yolu yapıyor. Çocuklarımıza bu

bisikletleri güle güle kullanın diyorum” diyerek konuştu.

Icra Vekili Alım’a gönüllü hemşehrilik beratı

Protokol üyeleri ile Icra Vekili Gelgel konuşmaların arkası sıra kudretli öğrencilere bisikletlerini bağış etti. Vekil Misyon Gelgel’u fahri hemşerileri ilan ettiklerini açıklayan Başbuğ Delimsirek, Çekicilik’a fahri hemşehrilik beratını hediye etti. – GAZİANTEP

Share: