Başbuğ Fadıloğlu’dan, Bakan Kurum’a Kentsel Inkılap Brifingi

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İpek Yolu Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde planlı programa katılan Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Gelgel’a bilgilendirme verdi. Komutan Fadıloğlu, Nazır Gelgel ile alay malay proje alanında incelemede bulundu.

Çeşitli toplantılara karışmak, yapımı tamamlanan ve bitmeme eden projeleri durumunda kaldırmak üzere Gaziantep’te bulunan Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Gelgel, Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu marifetiyle planlı İpek Yolu Kentsel Inkılap Projesi’ni yerinde inceledi.

Programa, Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Hava, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delice, DOĞRU Öğür Gaziantep Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Şanlı Delice, DOĞRU Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Yoğunluk Bakbak, M. Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Şehremini Rıdvan Fadıloğlu, SELIM Tümen Gaziantep İl Başkanı EyupÖzkeçeci, DOĞRU Öğür Gaziantep Avrat Kolları İl Başkanı Feray Yılmayan, DÜRÜST Öğür Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bozatlı, SELIM Parti Şehitkamil İlçe Avrat Kolları Başkanı Hülya Tığ, MRFGroupYönetim Yerleşmiş Başkanı Mehmet Müstehap Yeşilmen katıldı.

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Çalım ve beraberindeki tören düzeni üyelerine İpek Yolu Kentsel Inkılap Projesi çerçevesinde yapımı bitmeme fail Zeugma Konutları 1 ve Zeugma Konutları 2 projelerine ilgili bilgilendirmede kâin Şehitkamil Belediye Reisi Fadıloğlu, elan sonra programa katılanlara eş daireyi gezdirdi. Programın son aşamasında ise yapımı devam fail binalar incelendi.

Zeugma Konutları 1 Projesi’nde, 11 bloktan oluşan ve brüt 150 metrekare büyüklüğünde 346 nüsha 2,5+1 daire, 2bloktan oluşan ve brüt 170 metrekare kadar 63 nüsha 3,5+1 daire, 67 dükkan bulunduğu bilgisini aktaran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Zeugma Konutları 2 projesinde 9 bloktan oluşan ve brüt 150 metrekare kadar 287 adet 2,5+1 ofis, 57 dükkan bulunduğu bilgisini paylaştı.

Proje çerçevesinde binlerce kişinin durma edeceği yıpranmamış ayrımsız hayat alanı oluşturacaklarını kaydeden projenin şu anda 1. ve 2. etabının imal çalışmalarının sürdüğünü, 3. ve 4. adım çalışmalarının bile önümüzdeki aylarda başlayacağını söyledi.

Projenin kişi kadro arkadaşları eliyle hazırlandığını dile getiren Komutan Rıdvan Fadıloğlu, projede yeşil düz ve sosyal donatı alanlarını maksimal düzeyde planladıklarını vurguladı.

Program, çekilen fotoğrafın peşi sıra sona erdi. – GAZİANTEP

Share: