“Bolu Kontrol Kurtarma Gönüllüleri Eğitimi” projesinin protokolü imzalandı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü vasıtasıyla desteklenmeye adalet kazanan “Bolu Kontrol Kurtarma Gönüllüleri Eğitimi” projesinin protokolü, Bolu Valiliği ile İnsan Hakları ve Bakım Derneği ortada imzalandı.

Valilikte düzenlenen törene, Ilbay Erkan Kılıç, İl Sivil Toplumla İlişkiler Büro Müdürü İslahattin Mülayim, Bolu İnsan Hakları ve Hizmet Derneği Başkanı Fethi Sarımsakçı ve Umumi Heyet Üyesi Fatih Fert katıldı.

Ilbay Kılıç, beklenir afetlere karşı rastgele antlaşma mücehhez olunması gerektiğini belirterek, “Hızlı ve deli dolu tıpkısı şekilde müdahale edebilmemiz, ekiplerimizi ve gönüllülerimizi sonsuz eğiterek sivil topluluk kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde hareket etmemiz akıbet aşama majör.” ifadesini kullandı.

Proje kapsamında Bolu’da yaşanabilecek muhtemel afetlere cebin İnsan Hakları ve Hizmet Derneğinin ait amme kurum/kuruluşlarla iş birliği ve eş güdüm içerisinde etkin, acul, donanımlı benzeri şekilde afetlere engelleme yeterliliğinin artırılması sağlanacak, toplumda afet bilincinin yaygınlaştırılmasına yönelik terbiye faaliyetleri ile farkındalık çalışmaları düzenlenecek.

Share: