Erdemliler Hareketi Derneği İl Başkanı Kaymaz: “Bölgenin terör odaklarından ve sığınmacıların mallarına çöken haramilerden arındırılması insanca tıpkı…

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, Pençe-Tığ albeni harekatına ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu. Kaymaz, “Bölgenin terör odaklarından ve sığınmacıların mallarına çöken haramilerden arındırılması insanca tıpkı borçtur” dedi.

Irak ve Suriye’nin kuzeyinde kuduruk yıldırı örgütü PKK ve onun türevleri olan PYD/ YPG’nin yıldırı mevzilerine cebin 19 Kasım tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) marifetiyle El-Tığ Hava Harekatı başlatıldığını hatırlatan Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, bu harekat ile PKK/KCK/YPG ve sair terörist unsurları atıl hale getirerek; Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden vatandaşlara ve güvenlik güçlerine yönelik yıldırı saldırılarını gidermek ve son güvenliğini nail olmak, terörü kaynağında yutmak hedeflendiği değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde 13 Teşrinisani’birlikte altı kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı düzenleyen eli kanlı terör örgütüne alın Birleşmiş Milel Antlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru himaye hakları kullanıldığını belirten Kaymaz, “Bu doğrultuda, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde mevcut ve teröristler aracılığıyla ülkemize saldırılarda nesep yerine makbul bölgelere Pençe-Kılıç çekicilik harekatı yürütme edilmiştir. İstanbul İstiklal Caddesi’nde çağa, çocuk, kadın, nemli, güre ayırt etmeksizin sivilleri amaç düzlük eli kanlı terör örgütü, Pençe-Kılıç Gelgel Harekatı sonrasında Gaziantep ve Kilis’te birlikte sivillere, okullara müteveccih saldırılar gerçekleştirdi” dedi.

Saldırılarda içlerinde öğretmen, öğrenci, çocuk, iki canlı kadınların üstelik olduğu birçok sivil vatandaşın hayatını kaybettiğini nâkil Kaymaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Gözü dönmüş, eli hunriz terör örgütü elhak sivil, çocuk, bebek, karı, buğulanmış ayrımı gözetmeden köyler, okullar basarak, kez keserek, caddelere, parklara, yararsız kutularına bombalar bırakarak bugüne büyüklüğünde 40 bin vatandaşımızı martir ettiği inkar edilemez tıpkı gerçektir. Geldiğimiz noktada, Türkiye’nin kararlılığı ve diplomasisinin neticesi namına hem ESIR hem bile Rusya’nın de inadı kırılmış, Türkiye Suriye’nin kuzeyindeki mukavim büyüklükteki ayrımsız alanda mevcut yıldırıcı mevzilerine çokça açık çekicilik harekatı düzenlemiştir. imdi yapılması beklenen ve müstelzim bire bir yağız harekatıdır. Bilindik Suriye’den Türkiye’ye gerçekleşen sığınmacı akını Fellah ve Suriyeli Türkler ‘den oluşmaktadır. Onların boşalttıkları bölgeler PKK/YPG tarafından dolgulu vaziyettedir.”

“Bölgenin yıldırı odaklarından ve sığınmacıların mallarına çöken haramilerden arındırılması insani benzeri borçtur” diyen Kaymaz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Gasp edilen mülk ve mülklerin esas sahiplerine tasdik edilmesi bile insancasına ve hukuki bir yükümlülüktür. Bunun için bile Türkiye tıpkı karaca harekatıyla sığınmacılara et kafalı dönüşleri üzere tam büyüklükte güvenli toprak kurmak durumundadır. Suriye’deki terör odaklarını tamamen elde etmek için kişmiri harekatı yapmak mukteza görünmektedir! Yasal vikaye hakkımızdan doğan askeri operasyonları gine fayrap etmek yerinde tükenmek ve teröristlere düzlük bırakmamak üzere buraların PKK/YPG’den temizlenmesi şarttır. Dosta büzük, düşmana kaçınmak salan yiğit TSK’yı Tanrı baştan sona muzaffer kılsın. Unutulmamalıdır ki bu uğraş Kürtlere alın değil, teröristlere karşıdır. Bu harekatı ve teröristle mücadeleyi Türk-Kürt çatışması haline çevirmek talip Türkiye düşmanlarına alın bitirmiş olalım ve onlara kayran bırakmayalım.” – DİYARBAKIR

Share: